Do Paryża dotychczas podróżowałam na tak zwaną „własną rękę”. Samodzielnie organizowałam transport oraz wyszukiwałam noclegi. Sama ustalałam plan pobytu. Nie wszyscy jednak są zainteresowani taką formą wyprawy do tego miasta, wiele osób woli zorganizowane wyjazdy, gdzie o szczegóły i program zwiedzania dba wyspecjalizowane w tej dziedzinie biuro. Ponieważ ostatnio kilka osób planując wyjazd podpytywało mnie o taką opcję, z naciskiem na krótki weekendowy wypad, z ciekawości zaczęłam rozglądać się po sieci aby sprawdzić na co można liczyć. Pomyślałam więc, że skoro poświęciłam temu trochę czasu – podzielę się tą wiedzą z czytelnikami bloga.

Osobiście obawiałabym się wyjechać z firmą, która jest mało znana na rynku, więc przeglądając oferty skupiłam się raczej na tych większych biurach, czy też prowadzących działalność od wielu lat. W zasadzie w standardzie są opieka pilota czy ubezpieczenie. Podobnie ze śniadaniami.

Pierwszym biurem jaki wzięłam pod lupę było Rainbow Tour. Tutaj – jak w większości biur znajdziemy wycieczki i autokarowe i z transportem samolotem. W większości są to pobyty od 5 do 7 dni. Jest dość wiele opcji do wyboru w zależności od potrzeb można wybrać coś dla siebie. Minusem może być fakt, że wyjazdy dostępne są jedynie z Warszawy. No i jeśli chcemy jechać na krótszy pobyt – tak zwane weekendowe Break City – nie znajdziemy takiej oferty.

Plac przed Muzeum Luwr

Natknęłam się  tez biuro Regent – funkcjonuje już trochę na naszym rynku, więc choć o nim szczerze mówiąc nie słyszałam – wciągnęłam na swoją listę. Tutaj mamy krótsze wyjazdy i co in plus: możemy też wystartować z Krakowa, Gdańska czy Poznania. Ale jeśli ktoś obawia się podróży samolotem (są też tacy) to niestety tutaj takiej nie znajdzie.

Tanie wyjazdy autokarem do Paryża i z wielu miast organizuje firma Index Polska. O tym biurze również wcześniej nie słyszałam,  ale zgodnie z informacją na stronie funkcjonuje na rynku wiele lat. Dla niektórych niedogodnością może być fakt, iż  zakwaterowanie jest przede wszystkim na przedmieściu Paryża, oraz w niektórych ofertach wspólne łazienki. Ale wiadomo – jeśli cena jest znacznie niższa trudno oczekiwać udogodnień. Warto też zwrócić uwagę na dodatkowe koszty, które pod zsumowaniu podnoszą cenę wycieczki. Wszystkie wycieczki autokarem – oprócz jednej znacznie droższej opcji na samolot tyle, że w formule Paryż + Disneyland.

Interesująca jest oferta biura Lekier, specjalizującym się w wyjazdach do Francji, chociaż głównie są to wycieczki samolotem. Wycieczki autokarowe są dwie, przy czym nie ma szczegółów z jakiego miejsca. Być może trzeba dopytać organizatora.  Dobra informacja: osoby, które planują wyjazd City Break znajdą tu coś dla siebie. Przy części wycieczek jest też informacja o wliczonych w cenę wszystkich kosztach. Ceny podane są w EUR.

Montmartre nocą

City Break oferuje także ITAKA. Polskie biuro znane od lat.  Tutaj organizator również zachęca brakiem ukrytych kosztów i to w zasadzie przy wszystkich wycieczkach, na które się natknęłam. I tak na przykład trzy noclegi w 3 gwiazdkowym hotelu możemy obecnie zakupić w promocji za około 1,5 tys. PLN. Jest też dłuższa ale ciekawa wycieczka która się nazywa „Spacer po Paryżu” cyt: „bez pośpiechu, w tempie dogodnym dla każdego uczestnika”. To może być ciekawa opcja, ja w kontekście wycieczek zawsze obawiam się właśnie takiej gonitwy podczas zwiedzania. Są też dostępne wycieczki autokarowe, część z nich również z takich miast jak Torzym czy Zgorzelec. Wszystkie, które wyfiltrowałam są TUTAJ. Generalnie oferta wycieczek do Paryża, również tych w połączeniu z Disneylandem jest w tej chwili akurat w całości w promocji – 20 i więcej %. Nie wiem czy to chwilowe czy to tak na zawsze J

Być może moje poszukiwania nie wyczerpują listy – ale pewnie dają jakieś rozeznanie i może komuś się przydadzą!  Jedno jest pewne: taki wyjazd powinien spełniać nasze oczekiwania, więc warto dokładnie sprawdzić co zawiera oferta – szkoda doznać rozczarowania i świadomości straty pieniędzy. Trzeba ustalić co chcemy zobaczyć, na czym nam zależy najbardziej i dopasować wybór do tych potrzeb.   Warto też pewnie zwracać uwagę na opinie osób, które uczestniczyły w wycieczkach – na forach, czy też na samych stronach biur. Niektóre z nich takie ja np. Rainbow czy Itaka umożliwiają komentowanie i ocenę konkretnych ofert.

Wieża Eiffla