“O północy w Paryżu” Artystyczny Paryż

Podróż do Paryża – Organizacja wyjazdu

Niektórzy są świetni w przygotowywaniu wszelkich wypraw. Innych myśl o organizacji wyjazdu przyprawia o ból głowy. Nie należy się przerażać, wszystko się da. Choć nic niestety nie zrobi się samo (no chyba, że mamy kogoś kto zrobi to za nas!)

Gdy decyzja o samym wyjeździe zostanie już podjęta, musimy wybrać formę wyjazdu – czy wolimy zorganizowaną wycieczkę czy też podróż na własną rękę. Przyznam, że nigdy nie zdecydowałam się na podróż z biura podróży, choć nie z powodu jakiś obaw – raczej chciałam program wizyty ułożyć w wybrany przez siebie sposób.

Podróż zorganizowana może mieć plusy – nie musimy sobie zawracać głowy wszelkimi formalnościami związanymi z transportem czy noclegiem. Dodatkowo jeśli trafi się dobry przewodnik w zasadzie niewiele musimy się wysilić – jedynie zebrać siły na zwiedzanie!   Zorganizowany wyjazd to pewnie też dobra opcja dla osób, które nie znają języka obcego: francuskiego czy też popularnego angielskiego, który pozwala na komunikację na lotnisku, w hotelach itd. Będąc pod opieką raczej nie musimy się martwić, że znajdziemy się w sytuacji, w której nie będziemy moli sobie poradzić. No i w końcu to alternatywa dla tych, którzy nie mogą znaleźć towarzystwa na wyprawę – w grupie jest zawsze raźniej.

Z kolei podróż i organizacja na własną rękę pozostawia na pewno więcej swobody i to podstawowy atut. To też lepsze rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie lubią przebywać w dużych grupach,  wolą bardziej intymne wyprawy.

Tak więc jak zawsze – wszystko zależy od naszych preferencji.

Podróż samochodem

Podróż samochodem

W tym wpisie od razu się przyznaję, że nie mam doświadczenia w podróży samochodem do Paryża. Chociaż miałam taki plan w głowie, niestety ostatecznie zrezynowałam ze względu na brak miejsca parkingowego przy mieszkaniu, które ostatecznie wynajęłam. Plan okazał się więc...

Poodróż samolotem

Poodróż samolotem

Tak jak wspomniałam moje podróże do Paryża organizowałam dotychczas sama. Podróżowałam właśnie samolotem, zawsze z Warszawy Okęcie na lotnisko Rossy - Charles de Gaulle (www.aeroportsdeparis.fr). To paryskie lotnisko znajduje się 27 km na północny wschód...

Newsletter

Dołącz do subsktybentów! Otrzymasz informacje o najnowszych artykułach i ciekawych wydarzeniach!  

Dziękuję za Twoje zainteresowanie! Otrzymałeś właśnie maila z prośbą o potwierdzenie subskrypcji !

Pin It on Pinterest