Akcja książki “Idealny dom dla kobiet” – choć tytuł tego na to nie wskazuje – bardziej już okładka – i toczy się w Paryżu.

Paryża jest nawet dość sporo, topografii miasta i nawiązań do architektury i znanych budowli. Głównym trzonem powieści jest natomiast wątek sensacyjno – kryminalny, co niestety jak dla mnie spowodowało, że pozycji nie wciągnę na listę swoich topowych książek.

Sensacja jest dość spora, zagrożony jest sam Paryż – więc i poważny agent z Ameryki ściągnięty zostaje do stolicy Francji na interwencję. Europa i Paryż to nie nowość dla tego pana. Po latach, znudzony  wraca na stare śmieci, na których już kiedyś siedział, więc nie zachłystuje się miastem na wstępie. Za to dość często wyłapuje niuanse różniące Amerykanów i Francuzów.

Do tego dochodzi odważna dziennikarka poddająca się eksperymentowi w imię wywęszenia spisku, oraz młoda przewodniczka, która zna miasto od podszewki. Więcej nie mogę powiedzieć bo zrobię spoiler.

Nie jest to literatura wielkich lotów, ale jeśli ktoś lubi akcje, agentów z krwi i kości a do tego w Paryżu to ma szansę się wciągnąć. Poza tym jest też wątek z gatunku romatik, więc dzieje się i coś więcej. Może jakiś film wartki by z tego powstał np. z Liamem Neesonem he he. Chociaż może już za stary…  Co Wy na to?  Ktoś czytał?

Newsletter

Dołącz do subsktybentów! Otrzymasz informacje o najnowszych artykułach i ciekawych wydarzeniach!  

Dziękuję za Twoje zainteresowanie! Otrzymałeś właśnie maila z prośbą o potwierdzenie subskrypcji !

Pin It on Pinterest