Wyjście do teatru nie musi wiązać się z oglądaniem spektaklu! Obecnie teatry maja o wiele więcej do zaoferowania. Możliwość obcowania z kulturą zapewni nie tylko wystawiana sztuka, ale również koncert, warsztaty rodzinne czy seanse muzyczne. Czy warto korzystać z takich ofert teatru? Oczywiście, że tak! To doskonały sposób na ciekawą rozrywkę oraz interesujące spędzenie wolnego czasu.

Czy jak koncert to tylko na poważnie?

Teatry niesłusznie określane są jako miejsca poważne i bez poczucia humoru. Oczywiście zachowanie podczas spektakli wymaga przestrzegania podstawowych zasad savoir vivre, jednak korzystanie z innych form spędzania czasu w tym miejscu nie musi mieć charakteru wymagającego sztywnych zachowań. Koncerty odbywające się w teatrach nie dotyczą wyłącznie muzyki klasycznej i poważnej. Na imprezy kulturalne w Trójmieście zapraszani są artyści i twórcy różnych gatunków muzycznych – od popu, przez muzykę alternatywną, ambient i folk, aż po rock, jazz i hip hop. Można więc świetnie się bawić i nie tylko klaskać, ale również głośno śpiewać, a nawet tańczyć wraz z dźwiękami ulubionych utworów.

Kreatywne poznawanie teatru

Niektóre teatry organizują specjalne zajęcia rodzinne, podczas których rodzice wraz z dziećmi poznają tajniki teatru. W trakcie zajęć dowiedzieć się można, jak tworzone są rekwizyty wykorzystywane podczas wystawiania sztuki, a także jak powstają inne, stałe elementy scenografii. Poznać można także historię teatru oraz ciekawostki związane nie tylko z teatrem polskim, ale również zagranicznym. Zajęcia rodzinne to świetny sposób na wspólną zabawę połączoną z nauką i poszerzaniem wiedzy.

Teatry zapraszają również przedszkola i szkoły do zwiedzania teatru. Możliwość ta pozwala od najmłodszych lat obcować z kulturą i poznawać jej różne elementy, a także przekonać się, że taka forma spędzania wolnego czasu może być niezwykle ciekawa i inspirująca.

Artykuł partnera

Newsletter

Dołącz do subsktybentów! Otrzymasz informacje o najnowszych artykułach i ciekawych wydarzeniach!  

Dziękuję za Twoje zainteresowanie! Otrzymałeś właśnie maila z prośbą o potwierdzenie subskrypcji !

Pin It on Pinterest