Zwiedzanie każdego interesującego miejsca zaczynam zazwyczaj od dwóch rzeczy: przejżenia internetu oraz kupna przewodnika. Świat staje się coraz bardziej zdygitalizowany i większość informacji można znależć w sieci, jednak przynajmniej jedna  tradycyjna, drukowana  forma, którtą można wziąć do ręki wciąż jest mi potrzebna. Przewodnik czytam zazywczaj przed zwiedzaniem, ale i w trakcie. Lubię w między czasie usiąść sobie gdzieś na ławce albo w kawiarni i przeglądać. Ma to swój czar. Przewodniki są często dość skrótowe, gdyby w szczegółach miały opisywać miasto – wyszłaby kilku tomowa encyklopedia. Zawierają jednak pewne cenne informacje dotyczące komunikacji, godzin otwarcia obiektów, plany etc.  Często zdarza się jednak, że po informacji wyczytanej w przewodniku czuję niedosyt i wtedy rozpoczynam dalsze poszukiwania. Chociażby zaglądam na strony muzeów aby sprawdzić aktualne wystawy.  Bywa że drążę dalej, kupuję dodatkową literaturę  – a sam ten blog jest dowodem na to że poszukiwaniom nigdy nie ma końca.

Poniżej znajdziecie przygotowaną przeze mnie  listę przewodników, które aktualnie można znaleść w sprzedaży w różnych księgarniach. Zamiast zwiedzać wszystkie z osobna – tutaj znajdziecie komplet w jednym miejscu. Te będące wciąż w sprzedaży teoretycznie powinny być najbardziej aktualne pod każdym względem. Pewne informacje są niezmienne, ale niektóre, chociażby ceny – mogą ewaluować z sezonu na sezon. Dajcie znać jeśli zauważycie, że jednak coś pominęłam.

W oddzielnym wpisie zaproszę Was na przegląd wyjątkowych przewodników, często takich, których nie znajdziecie już na półkach księgarni.

“Paryż. Przewodnik ilustrowany” – Pinkwart Maciej

Rok wydania: 2016
Liczba stron: 320
Wydawnictwo: Pascal

Paris 3in1

Rok wydania: 2015
Liczba stron: 312
Wydawnictwo: Expressmap Polska Sp. z o.o.

Newsletter

Dołącz do subsktybentów! Otrzymasz informacje o najnowszych artykułach i ciekawych wydarzeniach!  

Dziękuję za Twoje zainteresowanie! Otrzymałeś właśnie maila z prośbą o potwierdzenie subskrypcji !

Pin It on Pinterest