„Wystawa na ekranie – impresjoniści”

„W cyklu „Wystawa na ekranie” jeszcze 7 września mamy okazję zobaczyć pozycję „Impresjoniści”. Na filmie będziemy mogli podziwiać dzieła zgromadzone w Musée du Luxembourg w Paryżu, National Gallery w Londynie i Philadelphia Museum of Art. „Phil Grabsky – pomysłodawca i główny producent całego przedsięwzięcia – przy pomocy ciekawej narracji, a także dzięki wypowiedziom ekspertów, wizytom w pracowniach konserwatorskich i maksymalnym zbliżeniom ukazującym dzieła w detalach, umożliwia widzom całego świata zobaczenie tego, co jest niedostępne podczas tradycyjnej wizyty w galerii czy w muzeum. ”

Film w głównej mierze koncentruje się na sylwetce marszanda Paul-Durand Ruela oraz na niebywałej roli jaką odegrał w promowaniu sztuki Impresjonistów. Pokazuje jak wielkie znaczenie w rozwoju malarzy miało wsparcie marszanda. Wsparcie uzasadnione jego niezwykłą wiarą i fascynacją niepopularnym, a wręcz pogardzanym w ówczesnych czasach młodym trendem w sztuce.

Żródło: Strona MULTIKINA

 

  • Ula

    Właśnie dostałam newsletter, że rozszerzyli listę kin na seans 7 września 🙂 będzie m.in. Lublin 🙂 jeśli tylko nie będę kończyć mocno późno lekcji to pojadę, obejrzę i potem zdam relację 🙂

  • sylwulek

    Super, bardzo się cieszę. Moim zdaniem możesz nawet uczniów wyprawić na przymusowe wagary. Albo zabrać ze sobą 🙂
    Mi się bardzo podobało. Mimo, że już na prawdę dużo naczytałam się o Impresjonistach, film pokazuje ich twórczość z innej perspektywy. Składa trochę taki hołd marszandowi, który bardzo pomógł im i może gdyby nie on ich losy potoczyłby się inaczej.