Rodzinne wakacje to zawsze dylemat, gdzie się zatrzymać, żeby wszyscy byli zadowoleni. Zanim zdecydujesz, czy wolisz hotel, czy apartament, poznaj nasze wskazówki.

Wakacje z dzieckiem nad morzem – hotel czy apartament

Żeby wakacje z dzieckiem nad morzem były udane dla całej rodziny, trzeba sobie zorganizować odpowiednie warunki. Wiadomo, że dziecko zdominuje rodzinny urlop swoimi potrzebami i zachciankami. Tym bardziej rodzice powinni zadbać o strefę, w której będą mogli odpocząć.

Wyjazd nad morze często wiąże się z dylematem, czy wybrać pokój hotelowy czy apartament. Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy. Apartament wynajęty w prywatnym domu zapewnia więcej swobody, często też jest tańszy niż hotel. Z drugiej strony w hotelu o wiele rzeczy nie trzeba się martwić. Szereg usług dodatkowych, których nie zapewniają prywatne apartamenty, choćby dostęp do basenu, strefy SPA, strefy dla dzieci i wreszcie hotelowe wyżywienie stawiają hotele ponad apartamentami.

Luksusowe apartamenty nad morzem – dwa w jednym, czyli apartament w hotelu

Czym różni się pokój hotelowy od apartamentu? Pokój to po prostu pokój, na ogół z łazienką. Apartament to coś więcej, to oddzielny salon i sypialnie, aneks kuchenny, wygodna wanna zamiast małego prysznica. Jednym słowem – duży komfort.

Zamiast wybierać między apartamentem a hotelem można pójść na kompromis i wynająć apartament w hotelu. To swoiste dwa w jednym, bo otrzymujemy wszystkie wygody i prywatność gwarantowaną przez apartament, jednocześnie możemy liczyć na obsługę na poziomie hotelu, a więc sprzątanie, świeże ręczniki, dostęp do kosmetyków i pomoc w nagłych wypadkach. W dobrych hotelach recepcje czynne są całą dobę i goście mogą w każdej chwili liczyć na pomoc. Apartament w hotelu to rozwiązanie, które zadowoli zarówno dzieci, jak i rodziców.

Resort nad morzem – Bałtyk też ma swoje resorty

Resortowe hotele znane są głównie z zagranicznych prospektów. Reklamują popularne „Kanary” lub Malediwy. Tymczasem Bałtyk też doczekał się hoteli resortowych niedaleko plaży. Resort to coś więcej niż hotel. To budynek hotelowy z rozległymi terenami, na których znajdują się baseny, place zabaw dla dzieci, korty do tenisa i inne atrakcje. To także strefa SPA, restauracja oferująca pełne wyżywienie i możliwość zamówienia opcji all inclusive. Dobrym przykładem takiego resortu w Polsce jest Hotel Belmare. Wszelkie informacje można znaleźć na stronie: https://www.hotelbelmare.pl.

Newsletter

Dołącz do grona subskrybentów!

Dziękuję za Twoje zainteresowanie! Otrzymałeś właśnie maila z prośbą o potwierdzenie subskrypcji !