Na targach staroci w Warszawie czekają na Ciebie prawdziwe skarby – znajdziesz tam estetycznie i solidnie wykonane meble, oryginalne dekoracje, ale też kawałek historii! Poznaj tajemnice antyków ze stolicy i dowiedz się, jak wyglądało życie kilkaset lat temu. Więcej informacji znajdziesz w artykule!
Bazar ze starociami w Warszawie: miejsce z antykami i przedmiotami vintage
Kolekcjonowanie zabytkowych przedmiotów zyskuje ostatnio sporą popularność. Ludzie chętnie je kupują i wykorzystują do dekoracji wnętrza lub zbierają je dla własnej satysfakcji. Utarło się przekonanie, że wszystkie stare rzeczy są antykami, jednak jest ono błędne. Tym mianem określamy jedynie okazy, które mają minimum 100 lat, z kolei wszystko to, co powstało co najmniej 20 lat temu, należy do kategorii vintage.
Tego typu przedmiotów z historią możesz szukać na bazarze staroci w Warszawie i okolicach. Oto kilka przykładów skarbów, które czekają tam na Ciebie:
- meble,
- lampy,
- srebro,
- porcelana,
- zegary,
- biżuteria,
- monety.
Jednak pamiętaj, że antyki to nie tylko piękne przedmioty – ich wartość jest znacznie większa.
Antyki skrywają niezwykłe historie
W sklepie ze starociami można się poczuć jak w galerii sztuki czy muzeum. Wizyta w takim miejscu pozwoli Ci się udać w sentymentalną podróż do przeszłości. Takie przedmioty skrywają naprawdę niezwykłe sekrety, które mogą być związane ze znanymi postaciami, miejscami czy wydarzeniami historycznymi. Świetnym tego przykładem może być historia złotego medalionu z puklem włosów, który okazał się należeć do jednego z najbardziej znanych angielskich poetów – Byrona. Okaz sprzedano na aukcji za prawie 19 tysięcy funtów!
Historie, które możesz odkryć, mają antyki, które gromadzi bazar staroci w Warszawie Antyki Bronisze. Odwiedź targi i porozmawiaj ze sprzedawcami, którzy chętnie przybliżą Ci sekrety swoich kolekcji.
Antyczne przedmioty codziennego użytku, które pomogą Ci zrozumieć przeszłość
Antyki pomogą Ci też dowiedzieć się, jak wyglądało życie codzienne ludzi z innej epoki – to coś, czego nie uczą na lekcjach historii! Niektóre zabytkowe przedmioty wyszły już z użytku, np. kałamarz – naczynie służące do przechowywania atramentu. Dziś nikt nie pisze już tradycyjnym piórem, dlatego taki antyk może posłużyć jako ozdoba, a jednocześnie dowód na to, że w dawnych czasach pisanie wymagało kunsztu i dokładności. Na targach staroci znajdziesz przedmioty i meble o zagadkowych nazwach, np. klapiaki czy niciaki. Pierwsze określenie odnosi się do rozkładanego stolika na jednej nodze, a drugie do niewielkiego stolika przeznaczonego do robótek ręcznych. Odwiedzając targi antyków, możesz się wiele dowiedzieć!
Stwórz własną kolekcję antyków i napisz nowy rozdział w ich historii
Żeby zacząć zbierać antyki, nie trzeba dysponować specjalistyczną wiedzą, ona przyjdzie z czasem. Tworząc swoją kolekcję, warto kierować się przede wszystkim intuicją i poczuciem estetyki. Antyki można wykorzystać do dekoracji wnętrza lub przechowywać w specjalnym pomieszczeniu jako eksponaty. Odpowiednia konserwacja sprawi, że przez wiele lat pozostaną w dobrym stanie, gotowe do sprzedaży. Nie wszyscy wiedzą, że takie kolekcje są warte o wiele więcej, niż te same przedmioty wystawione na aukcję lub w sklepie pojedynczo. Trzeba jednak pamiętać, by tworzeniu kolekcji towarzyszyła jakaś myśl przewodnia czy motyw, który będzie łączył wszystkie elementy w całość. W ten sposób możesz napisać nowy rozdział w ich historii.