Chanel No 5 jednych uwodzi – innych odrzuca. Prawda  jednak jest  taka, że stworzony w 1921 roku zapach stał się symbolem nowoczesnego perfumiarstwa, a obecnie stanowi swoistą klasykę. O historii tego zapachu już pisałam, dziś krótki dalszy ciąg. A jak to możliwe?

img_2281-e1467647271583Otóż kreatorom pracującym dla Chanel zawsze chodziło po głowie aby stworzyć własną interpretację zapachu. Pierwszy był Ernest Beaux, w cztery lata po premierze perfum wymyślił jego odmianę – wodę toaletową. Następnie, już wiele lat później, w 1996 Jacuues Polge opracował formułę wody perfumowanej, a po kolejnych 22 latach zaproponował światu nową odsłonę perfum pod nazwą Chanel No 5 Eau Premiere. 

W tym roku nadeszła kolejna odsłona perfum autorstwa syna Jaqusa Polge’a, Olivera. Chanel No 5 L’Eau to w swoim założeniu córka eleganckiej i wyrafinowanej matki. Zgodnie z tym jak opisywany jest ten nowy zapach, w nucie bazy nie ma już mocnych, pudrowych akordów – zostały zastąpione cytrusowym. Zamiast aldehydów metalicznych – są pomarańczowe.

Ambasadorką L’Eau jest Lilly Rose Depp, córka Vanessy Paradis.

Tak więc jeśli nie mieć – to trzeba koniecznie udać się do perfumerii by powąchać !!!!

źródło: „Zwierciadło” listopad 2016

 

close

Pasjonuje Cię SZTUKA, MODA, PARYŻ?
Koniecznie zamów NEWSLETTER !
Otrzymasz informacje o nowych, ciekawych artykułach!

We don’t spam! Read our privacypolityka for more info.