Wydawnictwo Bukowy Las. Nota wydawcy: „Pierwsza pełna biografia wybitnego projektanta mody, krawca artysty i przedsiębiorcy Pierwsza z planowanej serii książek o wielkich kreatorach mody i jej świecie Losy Christiana Diora to gotowy materiał na powieść. Długo żył ze świadomością, że ukochana matka łamie jego aspiracje artystyczne, i pozostawał w cieniu przyjaciół artystów – Cocteau, Poulenca, Maxa Jacoba. Potem walczył o skromną egzystencję, nie mając ani pieniędzy, ani zawodu. Ale kiedy wreszcie uśmiechnęło się do niego szczęście, ten nieśmiały samotnik okazał się genialnym budowniczym, prawdziwym szefem przedsiębiorstwa i prekursorem nowych idei. Styl w modzie, będący ucieleśnieniem kobiecości zmysłowym połączeniem szaleństwa i elegancji, w jednej chwili przyniósł Diorowi sławę, tchnął nowego ducha w epokę, która grzęzła w powojennym marazmie, a także wskrzesił sztukę życia, gdy wszyscy przestali już w nią wierzyć. Pierwsza i najpełniejsza dotąd biografia Christiana Diora ukazuje go jako człowieka niedocenianego, który stworzył najsłynniejsze logo na świecie. W licznych świadectwach i wspomnieniach przetrwał jako osoba szlachetna, obdarzona ogromnym poczuciem humoru, ale jednocześnie skryta, ukrywająca swoje homoseksualne skłonności. Dior najbardziej cenił sobie w życiu przyjaźń, muzykę i kwiaty. Kiedy zdobył rozgłos, do szczęścia brakowało mu tylko czasu na odpoczynek. Po dziesięciu latach, które rozsławiły jego nazwisko, Christian Dior zmarł u szczytu sławy w wieku 52 lat. Po jego śmierci dyrektorem artystycznym domu mody Dior został Yves Saint-Laurent”
O MNIE
„Odkrywanie i zachwyt nad historią Paryża i jej artystycznym aspektem spowodowały, że postanowiłam dzielić się z innymi zdobytą wiedzą” Czytaj dalej…
Wystawy czasowe
-
PIONNIÈRES
2 marca - 10 lipca -
Giovanni Boldini
29 marca - 24 lipca
W tej witrynie są wykorzystywane pliki cookie, których Google używa do świadczenia swoich usług i analizowania ruchu. Twój adres IP oraz dane dotyczące wydajności i bezpieczeństwa są udostępniane Google, by zapewnić odpowiednią jakość usług, generować statystyki użytkowania oraz wykrywać nadużycia i na nie reagować.
Polityka prywatności
Subskrybuj Nasz Biuletyn
Paryż i książki
- „Słowik” Kristin Hannah
- „Kobiety z obrazów – nowe historie” Małgorzata Czyńska
- „Kobiety z lewego brzegu Paryż 1900 – 1940” Shari Benstock
- „Apetyt na miłość” Strohm Stephanie Kate
- „Misia Sert. Kobieta, która odkryła Coco Chanel” Gold Arthur , Fizdale Robert
Tego dnia w
No Events
Wybierz temat
14 dzielnica paryża
18 dzielnica paryża
alfred sisley
Amedeo Modigliani
auguste renoir
beauvoir
Berthe morisot
biografia
chanel
claude monet
coco chanel
dalida
degas
dior
edgar degas
edouard manet
emil zola
Georges seurat
henri tolouse lautrec
hugo
jean francois millet
ludwik XIV
malarstwo
manet
man ray
maria antonina
modigliani
monet
montmartre
montparnasse
nadar
Pablo Picasso
picasso
polacy w paryżu
renoir
sarah bernhardt
sartre
tamara łempicka
van gogh
V dzielnica paryża
vincent van Gogh
XIV dzielnica paryża
XVIII dzielnica paryża
ysl
zola