Obecnie mamy szeroki wachlarz wyboru, jeśli chodzi o zakup torby podróżnej. Do dyspozycji są przeróżne walizki i plecaki, które różnią się pojemnością i wyposażeniem. Dzięki nim można zabrać ze sobą wszystkie niezbędne rzeczy, bez obawy o ich zgubienie czy zniszczenie. Jedni preferują podróżowanie z plecakiem na plecach, a inni uważają za bardziej wygodny wariant torbę turystyczną. Oba te rozwiązania mają oczywiście swoje plusy i minusy, dlatego też przed zdecydowaniem się na jedno z nich, należy się z nimi zapoznać i określić swoje indywidualne potrzeby.

Torba czy też plecak turystyczny – które rozwiązanie będzie lepsze?

Jeśli komuś nie przeszkadza noszenie całego bagażu na swoich plecach, to jak najbardziej sprawdzi się plecak turystyczny. Jest to wbrew pozorom znacznie wygodniejsze i swobodniejsze rozwiązanie niż torba, gdyż ciężar zostaje rozłożony na całe plecy i dodatkowo mamy jeszcze wolne ręce. Nie trzeba w takim przypadku martwi się o krepowanie ruchów podczas przemieszczania się. Niestety bardzo częstym problemem przy plecakach turystycznych jest to, że trudniej jest cokolwiek w nim szybko znaleźć, tym bardziej przy złej organizacji. Nie zmienia to jednak faktu, że łatwiej się z nim podróżuje i można uchronić się od bolesnych skurczów czy wad postawy.

Torba turystyczna – https://www.zielonysklep.pl/336-torby z kolei idealnie nadaje się na dłuższe podróże, gdyż są bardziej pojemne od plecaków. Będzie strzałem w dziesiątkę chociażby na camping. Na ich korzyść przemawia także to, że są bardziej miękkie i bardziej plastyczne od plecaków. Zaletą tego rozwiązania jest również to, że niepełna torba zmniejsza swoją objętość. Torby turystyczne dostępne są w wersji z uchwytami i kółkami, co jeszcze bardziej ułatwia transport bagażu, szczególnie gdy jest on ciężki. Nie trzeba wówczas nosić torby i męczyć się niepotrzebnie. W przypadku modeli z jednym długim uchwytem trzeba liczyć się z tym, że będzie ona obciążała jedną stronę ciała, co skutkować będzie wystąpieniem dolegliwości bólowych przy dłuższym użytkowaniu. Denerwujące może być także zsuwanie się uchwytu z ramienia.

Artykuł partnera

close

Pasjonuje Cię SZTUKA, MODA, PARYŻ?
Koniecznie zamów NEWSLETTER !
Otrzymasz informacje o nowych, ciekawych artykułach!

We don’t spam! Read our privacypolityka for more info.