Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Rosa Bonheur (1822 – 1899)

18 października, 2022 - 15 stycznia, 2023

16eur
Rosa Bonheur wystawa

Z okazji dwusetnej rocznicy urodzin Rosy Bonheur (przyszła na świat w w Bordeaux), Musée des Beaux-Arts w Bordeaux wraz Musée d’Orsay w Paryżu zorganizowały wielką retrospektywę jej twórczości. To wyjątkowa okazja aby zobaczyć różnorodność twórczości artystki, ponieważ jej obrazy są rozproszone po różnych prywatnych kolekcjach i muzeach w Europie i Stanach Zjednoczonych.

Rosa Bonheur była niezwykłą osobowością, i możnaby rzec w czasach, których żyła – kobieta wyzwoloną. W zdominowanym przez mężczyzn świecie stała się gwiazdą malarstwa zwierzęcego. Uczyniła z portretu zwierzęcego dzieło sztuki. Obiektem jej zainteresowania były nie tylko zwierzęta domowe, ale i te dzikie i egzotyczne. Wystawa stara się zwrócić uwagę widza na warsztat malarki, która do swoich prac przygotowywała się niezwykle starannie, a stworzenie jednego dzieła poprzedzały wnikliwe i liczne studia zwierząt, szkice i malunki.

200 lat po urodzeniu sztuka i osobowość Rosy Bonheur rezonują z wieloma kwestiami społecznymi, które są bardziej aktualne niż kiedykolwiek: miejsce kobiet w sztuce i społeczeństwie, sprawa zwierząt i jej miejsce w życiu wiejskim i ekologii.

Wystawa Rosa Bonheur w Paryżu

 

Film o wystawie zrealizowany prze Muzeum d Orsay

 

Szczegóły

Początek:
18 października, 2022
Koniec:
15 stycznia
Koszt:
16eur
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
Witryna internetowa:
https://www.musee-orsay.fr/fr/agenda/expositions/rosa-bonheur-1822-1899

Miejsce wydarzenia

Muzeum d’Orsay
1 Rue de la Légion d'Honneur
Paris, France
+ Google Map
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia