Kochasz modę i filmy? W takim razie doskonale wiesz, że te dwa światy przenikają się i pozwalają na prawdziwe szaleństwa. Możesz ubierać się tak, jak postaci z Twoich ulubionych filmów, choć uważaj, by z tym nie przesadzić. Zacznijmy od okryć wierzchnich.

Płaszcz skórzany z „Matrixa”

Gdy „Matrix” wszedł na wielki ekran, wywołał ogromną burzę nie tylko wśród fanów, ale również wśród projektantów. Gładko zaczesane włosy, czerń, ciemne okulary – to znak rozpoznawczy postaci z tego filmu, który zainspirował wiele osób kochających modę. Trochę w tym kiczu, trochę minimalizmu. Nie da się jednak ukryć, że dzięki „Matrixowi” do łask powróciła skóra i winyl. Jeśli kochasz czerń i masz sporo dystansu do siebie, prawdopodobnie w Twojej szafie już dawno zagościł długi, czarny, skórzany płaszcz.

Trencz i „Śniadanie u Tiffany’ego”

Audrey Hepburn nadal jest ikoną mody, chociaż od czasu jej filmowej kariery minęło już wiele, wiele lat. Uwielbiamy ją za elegancję, niepowtarzalny styl, białe rękawiczki, małą czarną, ale także za dopasowany trencz, który na stałe wszedł do mody i stał się elementem obowiązkowym w wielu stylizacjach. Kobiety pokochały trencze, które wcześniej kojarzyły się głównie z modą męską. Kochają je nadal, bo przecież i teraz znaleźć można ich mnóstwo, w przeróżnych odsłonach. Damskie trencze potrafią zachwycić krojem i materiałem, choć najczęściej wyglądają tak, jak lata temu. To właśnie ich uniwersalność urzekła kobiety. Jeśli chcesz zobaczyć najmodniejsze trencze tego sezonu, zajrzyj na stronę marki Bialcon: https://bialcon.pl/odziez/plaszcze-damskie/plaszcze-trencze.

Ramoneska „Grease”

Skórzana ramoneska była symbolem buntu, przynależności do punkowej subkultury. Jednak stała się jeszcze bardziej modna dzięki filmowi, który z punk rockiem nie ma nic wspólnego. Mowa o musicalu „Grease”, w którym John Travolta i Olivia Newton-John pokazali się w fantastycznych ramoneskach. Kto by nie chciał mieć takiej kurtki w swojej szafie? Takich osób jest niewiele, bo ramoneski były i są popularne. Prawdopodobnie moda na nie szybko się nie skończy.

 

Wierzchnie filmowe okrycia to świetna inspiracja nie tylko dla osób związanych ze światem mody, ale również dla nas. Czasem warto ubrać się jak ukochany bohater z ulubionego filmu.

close

Pasjonuje Cię SZTUKA, MODA, PARYŻ?
Koniecznie zamów NEWSLETTER !
Otrzymasz informacje o nowych, ciekawych artykułach!

We don’t spam! Read our privacypolityka for more info.