Francja jest doskonałym kierunkiem dla turystów, którzy podczas jednej wycieczki chcą zarówno odpocząć, jak i aktywnie zwiedzać lokalne zabytki we Francji. Wycieczka to nie tylko architektura i urokliwe miejsca, ale również francuska kuchnia oraz liczne winnice. Nie można również przeoczyć sztandarowych kurortów lazurowego wybrzeża, które odwiedzają największe sławy. Godna uwagi jest też stolica — Paryż. Od południowego — wschodu Francja otoczona jest Morzem Śródziemnym.

Cel Francja — wakacje marzeń w Europie Zachodniej

Francja to bardzo atrakcyjny cel turystyczny na terenie Unii Europejskiej. Kulturowe dziedzictwo składające się z najsłynniejszych muzeów, zwiedzanie Francji i Paryża, zabawa w parkach rozrywki znanych na całym świecie, czy też wypoczynek na piaszczystych plażach — to wszystko możemy mieć podczas francuskich wakacji. Obowiązuje tam waluta Euro, dzięki czemu nie ma problemów z wymianą i płatnościami. Francja to również doskonałe miejsce do uprawiania sportów zimowych czy zwiedzania klimatycznych miasteczek, w których czeka na nas mnóstwo atrakcji. Przydatne informacje na temat tego jak zorganizować wakacje we Francji można znaleźć pod adresem https://dreamgo.pl/gdzie/francja.

Jakie atrakcje posiada stolica Francji?

W stolicy zobaczymy nie tylko wspaniałą architekturę, ale również poznamy bliżej twórców sztuki, z których słynie Francja. Paryż, jako słynne „miasto miłości”, przyciąga tłumy turystów z całego świata. Spacery brzegiem Sekwany oraz liczne restauracje z francuską kuchnią to jedynie część luksusowych wakacji, jakie oferuje miejsce.

Najpopularniejszą atrakcją w Paryżu jest Wieża Eiffla, do której ustawiają się kolejki. W paryskim Luwrze w stolicy Francji zobaczymy największe dzieła sztuki i poznamy ich historię oraz autorów. Godna uwagi jest także katedra Notre Dame. Aby zobaczyć wszystkie warte uwagi miejsca, jakimi wyróżnia się Paryż, wystarczy nam 5 dni.

Lazurowe Wybrzeże — co czeka na nas w tym regionie?

Lazurowe Wybrzeże, czyli inaczej Riwiera Francuska to jeden z pierwszych turystycznych regionów Europy. Każdego roku przyciąga miliony odwiedzających z różnych części świata. Słońce świeci tu przez około 300 dni w roku, dając przy tym przyjemne temperatury, które umilają wypoczynek. Przez cały rok uprawia się tam cytrusy, a wszystko to dzięki wyjątkowemu mikroklimatowi we wschodniej części.

Riwiera to jednak nie tylko piaszczyste plaże, ale również liczne zabytki i urokliwe miasteczka. Na Lazurowym Wybrzeżu znajduje się słynne Saint Tropez oraz Cannes, w którym odbywa się znany wszystkim festiwal filmowy. Wybierając się w tamte rejony, warto odwiedzić Niceę, która posiada zabytkowe Stare Miasto pełne klimatycznych uliczek. Przy rozciągającej się nieopodal Promenadzie Anglików zobaczymy najbardziej luksusowe hotele w tamtej części Francji. Cały region wzbogacają liczne muzea, w których zobaczymy znane dzieła sztuki. Jak widać egzotyczne podróże to nie tylko gorące słońce tropikalnych krajów.

Co jeszcze warto zobaczyć we Francji?

Wybierając się do Francji, warto dopisać do listy miejsc również Monte Carlo leżące w Monako. Jest to wyjątkowe kasyno, które najpierw możemy zwiedzić wraz z przewodnikiem, a następnie zasmakować hazardowej rozgrywki. Francja posiada także własne terytoria zamorskie — mowa tutaj o wyspie Korsyce. Jest to malownicze miejsce, które charakteryzuje się wyjątkowo pięknym krajobrazem. Wycieczkę do Francji możemy zorganizować indywidualnie lub skorzystać z ofert proponowanych przez biuro podróży. Bardzo często atrakcyjne są oferty last minute, których przykładowe ceny możemy sprawdzić na stronach internetowych.

Malownicza Prowansja

Innym wartym uwagi regionem jest pachnąca lawendą Prowansja, leżąca na południu kraju. Jest to bardzo malownicza kraina, która charakteryzuje się bogactwem kolorów. Idąc przez lawendowe pola, możemy zapoznać się z informacjami na temat jej hodowli, warunków, w których dojrzewa oraz zbiorów. Będąc we Francji, nie sposób ominąć tamtejsze alpejskie pasma. Znajduje się tam najwyższy europejski szczyt Mont Blanc. Podczas zwiedzania warto również odwiedzić Mediolan, który uznawany jest za stolicę mody. Mapa Francji zawiera wiele interesujących miejsc, do których warto zajrzeć podczas podróży.

Normandia i Bretania

Na północy kraju powinniśmy zobaczyć takie ważne regiony jak Normandia i Bretania. Kiedyś były one zamieszkiwane przez plemiona wikingów. Zobaczymy tam gotycki kościół Saint Pierre czy podziwiać widoki z Notre Dame. Niezbędne informacje lub ceny opublikowane na stronach internetowych biur podróży, znacznie ułatwia organizację wyjazdu. Zorganizowane wycieczki trwają najczęściej 8 dni. Na terenie Normandii i Bretanii trwała wojna stuletnia, która toczyła się między Anglią a Francją. Na kanale La Manche znajduje się także wyspa pływowa Mont Saint Michel, która stanowi jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc w tamtej części kraju.

Z czego słynie Polinezja Francuska?

Polinezja to część archipelagu należąca do Francji. Obywatele UE muszą posiadać jedynie dowód osobisty, aby ją odwiedzić. Króluje tam kuchnia, która jest popularna na francuskich stołach. Najpopularniejsze miejsca w tamtej części to Wyspy Bora Bora czy Tahiti. Wyspy to idealne miejsce do surfowania oraz nurkowania. Znajdziemy tam również luksusowe hotele oraz lokalne restauracje. Oprócz tych terytoriów, do Francji należy także zaliczyć Gujanę Francuską, która jest położona w Ameryce Południowej.close

Pasjonuje Cię SZTUKA, MODA, PARYŻ?
Koniecznie zamów NEWSLETTER !
Otrzymasz informacje o nowych, ciekawych artykułach!

We don’t spam! Read our privacypolityka for more info.