O STRONIE

Witaj!

Dobre parę lat temu odkryłam Paryż wraz z jego całym ładunkiem artystycznym, skumulowanym tam przez wieki. Szczególnym uczuciem zapałałam do przełomu XIX i XX, kiedy to w mieście świateł i w świecie sztuki aż wrzało! Uwielbiam historie malarzy impresjonistów, opowieści o ich przyjaźniach, przesiadywaniu w paryskich knajpach na Montmartre.  Opowieści o artystach czasu świetności Montparnasse. Historie projektantów mody.  Ogarnęła mnie wielka chęć poszukiwania coraz to nowszych informacji dotyczących losów różnych sław zamieszkujących to miasto. Informacji o ich twórczości,  miejscach w Paryżu z nimi związanych.

Odkrywanie i zachwyt spowodowały, że postanowiłam się nim dzielić. A być może zafascynować też innych: sztuką, modą, wybitnymi osobistościami związanymi z miastem. Historia sztuki czy mody to historia nas samych. Te dziedziny jak w lustrze odbijają  epoki, trendy, nastroje. Często rewolucje i przemiany – choć dziś już o nich tak nie myślimy.

 

Coś o mnie? Od lat przyciągało mnie wszystko co twórcze i zajmowało w różnym stopniu mój świat. Od poezji, przez rysunek po malarstwo. Życie jest przewrotne – więc zawodowo poświęcam się raczej ścisłej tematyce. Dopiero przed 40stką zdecydowałam o podjęciu studiów na kierunku grafika co stanowi dopełnienie moich pasji i w całokształcie buduje odskocznię od codzienności.

 

Czy mieliście okazję obejrzeć film “O północy w Paryżu”? Ta strona pozwoli Wam zatopić się w Paryżu przepełnionym sztuką i przenieść w inne czasy niczym bohaterowi tego filmu. Zapraszam w podróż!

Sylwia Kołowacik

Newsletter

Dołącz do subsktybentów! Otrzymasz informacje o najnowszych artykułach i ciekawych wydarzeniach!  

Dziękuję za Twoje zainteresowanie! Otrzymałeś właśnie maila z prośbą o potwierdzenie subskrypcji !

Pin It on Pinterest