Big Bus czy Open Tour to firmy oferujące wycieczki po dużych miastach w tak zwanym systemie hop on hop off czy jak kto woli po polsku: wskakuj/wyskakuj.

W przeszłości za każdym razem gdy widziałam busa z siedzącymi w środku osobami wydawało mi się, że to słaby pomysł. Chyba dlatego, że mam wryte w swojej głowie awersje do robienia wszystkiego tak jak inni.

Zrewidowałam jednak swoje podejście gdy wybrałam się po raz pierwszy na weekend do Londynu, a potem zabrałam córkę na 3 dni do Paryża, ponieważ marzyła o tym aby go zobaczyć. Okazało się, że bus stanowi  świetne wypełnienie czasu między punktami na mapie, i przede wszystkiem daje możliwość poznania w krótkim czasie wielu części miasta. Kiedyś myślałam, że prawie to samo można osiągnąć szybko przemieszczając się metrem – ale jak się okazuje w ten sposób spędzamy mnóstwo czasu pod ziemią, którego podczas krótkiej podróży mamy na prawdę mało.

Bilety możemy kupić wcześniej. Oferta obejmuje korzystanie z autobusu przez kolejne jeden, dwa lub trzy dni. W niektórych opcjach dodatkowo mamy przejazd promem po Sekwanie. Ponieważ bilety na metro no i na busa są dość drogie, warto zaplanować sobie dzień, w którym będziemy korzystać w miarę możliwości tylko z busa. A ponieważ można do niego wchodzić i wychodzić dowolną ilość razy, oprócz podziwiania widoków podczas jazdy możemy zatrzymywać się na dłużej w danym miejscu aby je zwiedzić dokładniej lub skorzystać z pobliskiej atrakcji.

Rozpocząć tour zazwyczaj można na dowolnym przystanku trasy. Wystarczy okazać rezerwację. Niektóre firmy każą udać się do określonego punktu po zamianę vouchera na bilet.

Najfajniejsze widoki, a przy okazji i zdjęcia otrzymamy siedząc na piętrze. Niestety tutaj musimy być przygotowani na aktualne warunki klimatyczne. Nawet gdy wydaje nam się, że jest w miarę ciepło – lepiej przygotować dodatkowe okrycie i coś na głowę – w chłodniejsze miesiące szybko się przekonamy, że siedząc w jednym miejscu i do tego mając wiatr we włosach możemy wręcz skostnieć! I zgłodnieć – warto mieć jakiś baton energetyczny pod ręką 🙂

Autobusy oferują również w ramach ceny audioguide, niestety we Francji nie uświadczymy wersji w języku polskim. Do wyboru mamy: hiszpański, chiński, angielski, francuski, niemiecki, włoski, japoński, portugalski, rosyjski. Jest więc w czym wybierać 😉

Poniżej linki do przewoźników na platformie Get your Guide.  Tam znajdziecie szczegóły każdej oferty. Osobiście korzystałam z usług Big Busa.

Open Tour – 4 trasy

L’open tour 4 trasy

Big Bus 2 trasy

Czy ktoś z Was korzystał z takiej formy zwiedzania miasta? Co o tym myślicie?

Newsletter

Dołącz do subsktybentów! Otrzymasz informacje o najnowszych artykułach i ciekawych wydarzeniach!  

Dziękuję za Twoje zainteresowanie! Otrzymałeś właśnie maila z prośbą o potwierdzenie subskrypcji !

Pin It on Pinterest