Wybierając się na zagraniczne wakacje musisz pamiętać o zakupie dobrego ubezpieczenia turystycznego. W przypadku jakiegokolwiek nieszczęśliwego wypadku koszty leczenia za granicą mogą pozbawić Cię wszystkich oszczędności, które posiadasz. Nie popełniaj, więc tego błędu i wykup koniecznie dobre ubezpieczenie turystyczne.

Jak drogie może być leczenie za granicą?

Według tych kosztów będziesz mógł mniej więcej określić ile wyniosłoby Cię leczenie za granicą gdybyś np., złamał nogę lub rękę. Światowa Organizacja Zdrowia w 2010 roku stworzyła raport, gdzie oszacowane są koszty pobytu jednej doby w szpitalu za granicą naszego kraju. Z tego raportu wynika, że najdroższy pobyt w szpitalu odbyłby się w Monako, gdzie koszt jednej doby szpitalnej (bez badań, leków i zabiegów) wyniósłby 4633 zł. Najtaniej zaś pobyt w szpitalu wyniósłby w Egipcie – około 130 zł za dobę. Więcej przydatnych informacji znajdziesz na stronie https://www.polisaturystyczna.pl.

Solidne ubezpieczenie turystyczne – udane wakacje

Kwoty za pobyt w szpitalu, które zostały przedstawione powyżej powinny skłonić Cię do wykupienia solidnego ubezpieczenia turystycznego. Pomyśl sobie o ogromnych kosztach, które musiałbyś ponieść po zakończonym leczeniu w zagranicznym szpitalu. Wybierając odpowiednie ubezpieczenie turystyczne powinieneś kierować zakresem ubezpieczenia, w które wchodzą zazwyczaj koszty leczenia i assistance, OC, NNW oraz ubezpieczenie bagażu podróżnego. Z reguły dwa pierwsze elementy ubezpieczenia są obowiązkowe, zaś pozostałe dwa to tylko opcje dodatkowe do ubezpieczenia. Wybór dobrej polisy ubezpieczeniowej to podstawa spokoju i udanych wakacji. Chcesz mieć pewność? Konieczne zobacz ranking ubezpieczeń turystycznych – https://www.polisaturystyczna.pl/ranking.

Wybierając tylko dwie pierwsze opcje w ubezpieczeniu mamy pewność, że w razie ratowania naszego życia i zdrowia podczas nieszczęśliwego wypadku nie zostaniemy pozbawieni z wszystkich pieniędzy. Ten zakres ubezpieczenia pokrywa m.in., transport medyczny, pobyt w szpitalu czy też ratownictwo medyczne. Uzyskamy również pomoc w zakupie odpowiednich leków i uzyskamy opiekę nad dziećmi, jeśli przebywają razem z nami na urlopie. Z kolei OC, które jest również obowiązkowe przy zakupie ubezpieczenia turystycznego chroni nie tyle nas samych, ale osoby trzecie, które mogą ulec wypadkowi, który moglibyśmy spowodować. Potrącając kogoś na pasach moglibyśmy za leczenie tej osoby zapłacić nawet 100 tys. euro.

Jak widać wszystko przemawia za tym, aby wykupić ubezpieczenie turystyczne wybierając się na wakacje? Dzięki temu możemy uniknąć bardzo wysokich kosztów leczenia.

Artykuł partnera

close

Pasjonuje Cię SZTUKA, MODA, PARYŻ?
Koniecznie zamów NEWSLETTER !
Otrzymasz informacje o nowych, ciekawych artykułach!

We don’t spam! Read our privacypolityka for more info.