Malarstwo to nie tylko dziedzina sztuki dostępna jedynie dla utalentowanych, wykształconych artystów. To również świetna rozrywka, a także metoda stosowana w terapii wielu schorzeń i dysfunkcji. Jej pozytywne działanie widoczne jest nie tylko w przypadku dzieci. Również dorośli zauważą u siebie redukcję poziomu stresu, możliwość ujścia energii oraz znaczącą poprawę nastroju. Aby jednak czerpać te wszystkie korzyści, należy najpierw wyposażyć swoją „pracownię”. Jedną z najważniejszych decyzji, które będziemy musieli na tym etapie podjąć, jest wybór odpowiednich farb. Na rynku znajdziemy wiele ich rodzajów. W tym artykule omawiamy trzy najważniejsze.

 

  1. Jakie farby warto wybrać? Farby olejne
  2. Które farby będą najlepsze? Farby akwarelowe
  3. Jak wybrać najlepsze farby? Farby akrylowe

 

Jakie farby warto wybrać? Farby olejne

Farby olejne należą do najstarszych typów farb. To właśnie za pomocą tej techniki powstało wiele obrazów, które dziś uważane są za absolutne arcydzieła światowego malarstwa. Mimo długiej obecności w świecie sztuki, nadal cieszą się ogromną popularnością. Oczywiście nie dzieje się tak bez powodu. Najważniejszym argumentem przemawiającym za wyborem farb olejnych jest na pewno ich konsystencja. Dzięki temu, że przypominają one pastę, można nimi malować naprawdę łatwo, a wachlarz technik, po które może sięgnąć artysta jest bardzo szeroki. Ogromny wybór farb olejnych znajdziemy w sklepie internetowym Świat Artysty pod adresem https://www.swiatartysty.pl/pl/c/FARBY-OLEJNE/80.

 

Które farby będą najlepsze? Farby akwarelowe

Podobnie długą historią cechują się farby akwarelowe. W przeciwieństwie do farb olejnych, ich użycie wymaga dużych umiejętności – jeśli zależy nam na tym, by efekty naszych artystycznych starań były zadowalające, z sięgnięciem po farby akrylowe powinniśmy zaczekać do momentu, kiedy nasze umiejętności będą nieco większe. Akwarele odwdzięczą się doskonałym wyglądem obrazu i dużymi możliwościami ekspresji. Sklep Świat Artysty oferuje swoim klientom akwarele takich firm jak Kuretake, Sakura, Talens czy Finetec.

 

Jak wybrać najlepsze farby? Farby akrylowe

Farby akrylowe w porównaniu z dwoma opisanymi w poprzednich akapitach typami są stosunkowo nowym „wynalazkiem”. Dzięki temu, że są produkowane wyłącznie z nietoksycznych substancji, są świetnym wyborem dla rodziców szukających bezpiecznych farb dla swoich pociech. Ich konsystencja pozwala na wykorzystanie podobne do farb olejnych, ale po rozcieńczeniu mogą stać się doskonałą alternatywą dla farb akrylowych, co pozwala naszym dzieciom na uzyskanie bardzo zróżnicowanych efektów.

Artykuł partnera

close

Pasjonuje Cię SZTUKA, MODA, PARYŻ?
Koniecznie zamów NEWSLETTER !
Otrzymasz informacje o nowych, ciekawych artykułach!

We don’t spam! Read our privacypolityka for more info.