Książki i ich drugie życie, czyli sklep internetowy z książkami! 

 

Lubisz czytać? A może dopiero chcesz się w czytaniu zakochać? Jeśli na pierwsze pytanie padła odpowiedź twierdząca, to właściwie możesz już zamknąć Internet i wracać do swojej ukochanej książki. Jeśli jednak wahasz się nad odpowiedzią albo dopiero “randkujesz” z czytaniem…to poświęć nam chwilę i poznaj magię książek oraz ich drugie, czyli niesamowity sklep internetowy z książkami. 

 

  1. Magia książek i ich tajemnicza siła 
  2. Drugie życie książek! 

 

Magia książek i ich tajemnicza siła 

 

Stare, chińskie przysłowie mówi: „Książka jest niczym ogród, który można włożyć do kieszeni”. Trudno się z tym nie zgodzić. Książki bowiem mają różne barwy, kształty, zapachy, a nawet odcienie. Oczywiście w przenośni. Jednak bez wątpienia potrafią oddziaływać na nas w różnoraki sposób. Wywołują emocję jakich nic innego wywołać nie potrafi, przenoszą w miejsca, o których nie marzyliśmy a do tego wciągają w przygody, jakie czasem ciężko sobie nawet wyobrazić. No właśnie – wyobraźnia to coś, co książki niesamowicie rozwijają a przecież bez wyobraźni, życie jest smutne i nudne. To wyobraźnia popycha nas w ramiona różnych pasji i to dzięki wyobraźni, często robimy coś, co pozornie wydaje się mało znaczące. Ale książki mają jeszcze inną moc, czyli wiedzę. Kiedy czytasz książkę to jakbyś rozmawiał z autorem, a nawet więcej. Poznajesz go i zaczynasz rozumieć jak to istotne, aby na wszystko nie patrzeć tylko przez pryzmat siebie i swojego doświadczenia. Spojrzenie kogoś innego może być bardzo pouczające i rozszerzające horyzonty. Nie mów zatem nigdy, że nie lubisz czytać. Pomyśl o tym inaczej – po prostu jeszcze nie trafiłeś na książkę, która użyłaby swojej mocy, aby Cię oczarować. Może to najwyższy czas, aby poszperać i znaleźć coś takiego jak księgarnia internetowa, czyli sklep internetowy z książkami…ale taki wyjątkowy!  

 

Drugie życie książek! 

 

Mówi się, że koty mają 7 żyć. Książki mogą mieć ich nieskończoność. Jednak jest tego jeden warunek: musimy im to umożliwić. Zatem nigdy nie wyrzucaj książek. Podaruj je komuś, odsprzedaj albo oddaj do okolicznej biblioteki. Natomiast kiedy zamierzasz kupić książki zastanów się nad tym czy nie możesz poszukać używanych. Masz wybór – “zwykły” sklep internetowy z książkami znajdziesz szybko i w każdej chwili, ale gdy poszperasz głębiej możesz natrafić na coś wyjątkowego, czyli na antykwariat internetowy. Tam możesz w rewelacyjnych cenach kupić książki używane, których szukasz, ale także odsprzedać swoje książki komuś kto dopiero będzie miał okazję je przeczytać. Innymi słowy, pomożesz książką zyskać kolejne życie. Taki sklep internetowy z książkami, połączony z form jaką oferuje antykwariat internetowy istnieje i jest świetnym sposobem, aby propagować czytanie i pokazywać jak wielką moc mają książki. Zatem poszukaj go, a jeśli będziesz mieć z tym problem, przeczytaj ten tekst jeszcze raz a moc książek zaprowadzi Cię tam, gdzie trzeba!   

close

Pasjonuje Cię SZTUKA, MODA, PARYŻ?
Koniecznie zamów NEWSLETTER !
Otrzymasz informacje o nowych, ciekawych artykułach!

We don’t spam! Read our privacypolityka for more info.