W księgarniach internetowych i stacjonarnych można znaleźć sporo interesujących książek, w tym romanse, harlekiny i powieści obyczajowe. Takie gatunki przeznaczone są dla niepoprawnych romantyków, a także dla czytelników, którym zależy na wzruszeniach w trakcie lektury. Romanse tworzone są przede wszystkim dla kobiet, chociaż niektórzy panowie także poświęcają trochę czasu na czytanie takich powieści.

Książki romanse – dlaczego są tak popularne?

Romanse to książki wyjątkowe, które umożliwiają czytelnikom przeniesienie się do świata marzeń i wyobrażeń. To właśnie w romansach można znaleźć echa własnych emocji i przygód miłosnych z przeszłości lub też można marzyć o tym, co wydarzy się w kolejnych miesiącach lub latach życia. Romanse dają więc nadzieję, a także umożliwiają na melancholijne wspominanie przeszłości. Zwykle romanse to książki o lekkiej fabule, chociaż zdarza się, że w tej kategorii pojawiają się arcydzieła literatury światowej oraz powieści z domieszką kryminalną. Oczywiście każda książka pozwala na wykreowanie pewnej wizji świata, jednak w przypadku romantycznych powieści pojawiają się świetnie zarysowani bohaterowie, a także sceny pełne namiętności. W ten sposób można przenieść się do świata, w którym kobiety są podziwiane przez mężczyzn, a panowie są nie tylko przystojni i silni, ale także pewni siebie oraz obowiązkowi. Miłość w romansie jest zwykle szansą na zmianę losu głównych bohaterów, a dążenie do prawdziwego uczucia sprawia, że niemożliwe staje się realnym. 

Najnowsze romanse nowości można znaleźć na stronie: https://skupszop.pl/ksiazki/literatura-obyczajowa/romans-145954

Romanse: jakie warto przeczytać?

Na półkach księgarni można znaleźć sporo ciekawych propozycji i to zarówno, jeśli chodzi o romanse nowości, jak i o klasyczne pozycje literatury. Do tej drugiej grupy można zakwalifikować między innymi „Niebezpieczne związki”, czyli powieść obyczajową, która ukazuje życie francuskiej elity z końca XVIII wieku. Pojawia się tutaj prawdziwa miłość, a także filtry, intrygi i gierki. Inną klasyczną propozycją jest „Rozważna i romantyczna”, autorstwa Jane Austen. Powieść przedstawia historię uczuciowej i impulsywnej Marianny oraz racjonalnej i twardo stąpającej po ziemi Eleonory. Kobiety poszukują prawdziwej miłości, chociaż ich sytuacja materialna i rodzinna nie jest godna pozazdroszczenia. Jane Austen w doskonały sposób opisuje życie w drugiej połowie XIX wieku i wskazuje na ważne problemy społeczne. „Małżeństwo od poniedziałku”, autorstwa Denise Hunter, to nowoczesna powieść, w której Abby i Ryan udają zgodne małżeństwo, ze względu na ważną uroczystość rodzinną. Para w trakcie nadchodzącego tygodnia może od nowa się w sobie zakochać lub też naprawdę znienawidzić. Fanki romantycznych uniesień mogą także sięgnąć po powieści Jacki Collins, Danielle Steele oraz Daniel Krantz.

Artykuł partnera 

Newsletter

Dołącz do grona subskrybentów!

Dziękuję za Twoje zainteresowanie! Otrzymałeś właśnie maila z prośbą o potwierdzenie subskrypcji !