W księgarniach internetowych i stacjonarnych można znaleźć sporo interesujących książek, w tym romanse, harlekiny i powieści obyczajowe. Takie gatunki przeznaczone są dla niepoprawnych romantyków, a także dla czytelników, którym zależy na wzruszeniach w trakcie lektury. Romanse tworzone są przede wszystkim dla kobiet, chociaż niektórzy panowie także poświęcają trochę czasu na czytanie takich powieści.

Książki romanse – dlaczego są tak popularne?

Romanse to książki wyjątkowe, które umożliwiają czytelnikom przeniesienie się do świata marzeń i wyobrażeń. To właśnie w romansach można znaleźć echa własnych emocji i przygód miłosnych z przeszłości lub też można marzyć o tym, co wydarzy się w kolejnych miesiącach lub latach życia. Romanse dają więc nadzieję, a także umożliwiają na melancholijne wspominanie przeszłości. Zwykle romanse to książki o lekkiej fabule, chociaż zdarza się, że w tej kategorii pojawiają się arcydzieła literatury światowej oraz powieści z domieszką kryminalną. Oczywiście każda książka pozwala na wykreowanie pewnej wizji świata, jednak w przypadku romantycznych powieści pojawiają się świetnie zarysowani bohaterowie, a także sceny pełne namiętności. W ten sposób można przenieść się do świata, w którym kobiety są podziwiane przez mężczyzn, a panowie są nie tylko przystojni i silni, ale także pewni siebie oraz obowiązkowi. Miłość w romansie jest zwykle szansą na zmianę losu głównych bohaterów, a dążenie do prawdziwego uczucia sprawia, że niemożliwe staje się realnym. 

Najnowsze romanse nowości można znaleźć na stronie: https://skupszop.pl/ksiazki/literatura-obyczajowa/romans-145954

Romanse: jakie warto przeczytać?

Na półkach księgarni można znaleźć sporo ciekawych propozycji i to zarówno, jeśli chodzi o romanse nowości, jak i o klasyczne pozycje literatury. Do tej drugiej grupy można zakwalifikować między innymi „Niebezpieczne związki”, czyli powieść obyczajową, która ukazuje życie francuskiej elity z końca XVIII wieku. Pojawia się tutaj prawdziwa miłość, a także filtry, intrygi i gierki. Inną klasyczną propozycją jest „Rozważna i romantyczna”, autorstwa Jane Austen. Powieść przedstawia historię uczuciowej i impulsywnej Marianny oraz racjonalnej i twardo stąpającej po ziemi Eleonory. Kobiety poszukują prawdziwej miłości, chociaż ich sytuacja materialna i rodzinna nie jest godna pozazdroszczenia. Jane Austen w doskonały sposób opisuje życie w drugiej połowie XIX wieku i wskazuje na ważne problemy społeczne. „Małżeństwo od poniedziałku”, autorstwa Denise Hunter, to nowoczesna powieść, w której Abby i Ryan udają zgodne małżeństwo, ze względu na ważną uroczystość rodzinną. Para w trakcie nadchodzącego tygodnia może od nowa się w sobie zakochać lub też naprawdę znienawidzić. Fanki romantycznych uniesień mogą także sięgnąć po powieści Jacki Collins, Danielle Steele oraz Daniel Krantz.

Artykuł partnera 

Newsletter

Dołącz do grona subskrybentów!

Witaj w gronie subskrybentów! Do usłyszenia!