Jak wyglądały kiedyś i jak wyglądają teraz luksusowe wakacje nad Morzem Bałtyckim? Jak zmieniały się trendy w wypoczynku?

Luksusowe wakacje dla wielu oznaczają tylko i wyłącznie odpoczynek pod palmami w odległych zakątkach globu. Ale ekskluzywne wakacje są też możliwe w Polsce, a ich standard nie tylko nie odbiega, ale też niejednokrotnie przewyższa zagraniczne kurorty. 

Cudze chwalicie, swego… nie macie?

Jeszcze jakiś czas temu nie był to standard w nadmorskich kurortach. O ekskluzywne miejsca było ciężko i były, cóż… ekskluzywne. Korzystało z nich niewiele osób, sama śmietanka, dla której luksus był standardem. Tak wyglądała sytuacja jeszcze 10-20 lat temu, kiedy przez nasz kraj przechodziła fala przemian gospodarczych. 

Wraz z wejściem Polski do Unii Europejskiej, a w szczególności od momentu wejścia do strefy Schengen, podróże stały się dla Polaków łatwe. Mniej-więcej w tym samym czasie wyjazdy na wakacje zagraniczne zyskały na popularności. Największym wzięciem cieszyły się kraje o klimacie gwarantującym turystom korzystne warunki pogodowe, takie jak Egipt czy Turcja. Polacy zaczęli odwiedzać popularne kurorty, które nastawione były na zagranicznych turystów. Zaznali tym samym luksusowych, klimatyzowanych hoteli, wytwornych restauracji i eleganckich wnętrz. Czegoś, co w ojczyźnie było poza ich zasięgiem. Tym samym wzrastały ich wymagania dotyczące obsługi, standardu hotelu czy oferowanych atrakcji. Zaczęli więc tego samego oczekiwać od hoteli, do których wyjeżdżali na wakacje w kraju. 

Nowy wymiar wypoczynku

Dziś sytuacja wygląda zgoła inaczej. Sektor turystyczny znacznie się rozwinął w ostatnich dziesięcioleciach i bez problemu znaleźć można oferty pobytu dostosowane do naszych potrzeb i kieszeni. Rozwinął się także sektor luksusowych hoteli i obiektów, które świadczą usługi o najwyższym standardzie. Goście mają do wyboru cały szereg atrakcji i udogodnień, które wpływają na ich doświadczenia i zadowolenie. Ekskluzywne wakacje nad Morzem Bałtyckim stały się realne. 

Wraz ze wzrostem zainteresowania wypoczynkiem na miarę tego w popularnych zagranicznych kurortach, nasze rodzime nadbałtyckie stolice turystyki zaczęły się prześcigać w ofertach luksusowych wakacji. Powstało wiele nowoczesnych, elegancko zaaranżowanych obiektów, które niejednokrotnie przewyższają zagraniczne. Hotel SPA nad morzem i widok na Bałtyk z okna lub tarasu? Żaden problem. Poza strefą SPA&Wellness w luksusowych obiektach możemy zagrać w squasha, skorzystać z fizjoterapii czy usług trenera personalnego, wypić drinka w barze na dachu albo oddać się gorączce sobotniej nocy w hotelowym klubie. 

Ekskluzywne obiekty pojawiają się również w mniejszych kurortach nadmorskich, które cieszą się mniejszą popularnością niż Sopot czy Międzyzdroje. Opcja ta idealna jest dla wszystkich, którzy pragną ciszy i spokoju oraz chcą uciec od zgiełku i zwolnić tempo. Tym, którym zależy na szczególnej prywatności oraz dla tych, które podróżują w większym gronie (np. wraz z dziećmi) doskonałą opcją będą luksusowe aparthotele, które oferują swoim gościom ekskluzywne apartamenty mieszczące 4 lub więcej osób. Wiele obiektów oferuje swoim gościom zarówno pokoje hotelowe, jak i apartamenty, dzięki czemu można wybrać najkorzystniejszą i najlepiej dopasowaną opcję oraz zadbać o ciszę i spokój.

W przywoływanych tu eleganckich obiektach na gości czeka wiele udogodnień i usług, które jeszcze bardziej umilają pobyt. Często oferty są zaskakujące i naprawdę unikatowe, próżno szukać ich za granicą. Dodatkowym atutem wytwornego wypoczynku nad Bałtykiem jest łatwy i szybki dojazd, bez konieczności lotu. Elegancki relaks jest również świetną opcją dla tych, którzy pragną zaznać na urlopie luksusu, jednak nie są fanami wyjazdów zagranicznych lub posiadają barierę językową, która sprawia, że nie jest dla nich komfortowe komunikowanie się w języku obcym. Niektórzy obawiają się również konieczności dopasowania do innych kultur i mentalności, które nieco odbiegają od naszej. Bez względu na to, jaka jest nasza motywacja – zaznanie ekskluzywnych wakacji w hotelu ze SPA nad morzem czy w wytwornym apartamencie nad Bałtykiem jest na wyciągnięcie ręki.

Newsletter

Dołącz do subsktybentów! Otrzymasz informacje o najnowszych artykułach i ciekawych wydarzeniach!  

Dziękuję za Twoje zainteresowanie! Otrzymałeś właśnie maila z prośbą o potwierdzenie subskrypcji !

Pin It on Pinterest