Długa i męcząca zima oraz wszechobecna pandemia to doskonała okazja, by odetchnąć i oderwać się od codzienności. Wiosna to świetny moment, by wybrać się na odpoczynek, a długi majowy weekend jest ku temu doskonałą okazją. Nie trzeba jednocześnie wybierać się poza granice naszego kraju, by spędzić kilka ciekawych dni i zwiedzić ciekawe zakątki. Jednym z ciekawszych miejsc w Polsce jest Poznań, zatem warto udać się do miasta, które oferuje mnóstwo atrakcji.

Parki i szlaki dla pasjonatów natury

Majówka w Poznaniu to możliwość zwiedzenia licznych parków. Dostępne są zarówno szlaki piesze, biegowe jak i rowerowe. Można również odpocząć nad jeziorem Jarosławieckim podczas zwiedzania szlaków, by następnie udać się do Wielkopolskiego Parku Narodowego i obejrzeć cenny i chroniony przyrodniczo kawałek Polski. To możliwość spędzenia aktywnie czasu z rodziną i bliskimi.

Coś dla miłośników muzeów

Planując City Break w Poznaniu nie można oczywiście pominąć licznych obiektów muzealnych. Wśród nich:

  • Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego,
  • Muzeum Pracownia Literacka Arkadego Fidlera,
  • Muzeum Archeologiczne,
  • Podziemia Katedry Poznania,
  • Muzeum Powstania Wielkopolskiego.

Nie sposób oczywiście pominąć słynnych rogalików poznańskich. W związku z tym Rogalowe Muzeum Poznania prezentuje zwiedzającym najważniejsze poznańskie tradycje w formie pokazów na żywo. To miły sposób na spędzenie czasu z rodziną i jednocześnie poznanie kultury miejscowej społeczności.

Nie tylko dla najmłodszych

Dzieci z pewnością ucieszą się z wizyty w Zoo. Nowe Zoo w Poznaniu to miejsce, gdzie zwierzęta przebywają w warunkach zbliżonych do naturalnych. Dodatkową atrakcją jest park linowy, place zabaw, fort artyleryjski, restauracja przy Słoniarni. To atrakcje nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych.

Może odrobina wyobraźni?

Laboratorium wyobraźni to doskonały pomysł na kreatywne spędzenie czasu. Wielkopolskie Centrum Nauki to miejsce intersujące dla każdego. To rozwiązanie dla ludzi ciekawych świata, którzy pasjonują się nauką. To również doskonała zabawa i ciekawy punkt podczas majówkowego wyjazdu.

A po aktywnym dniu…

Planując City Brak w Poznaniu nie można oczywiście pominąć noclegu. Warto już teraz zadbać o wszelkie formalności i zarezerwować pobyt w hotelu. W związku z tym klimatyczny obiekt na Jeżycach w Poznaniu oferuje atrakcyjne pakiety pobytowe dla całej rodziny. http://gaja-hotel.pl/ gwarantuje nocleg w komfortowych pokojach z nieograniczonym dostępem do WiFi, oraz bezpłatnym dostępem do stołu bilardowego.

Hotel jest położony blisko poznańskiego Dworca PKP, a to ogromna zaleta dla podróżujących. Obiekt sąsiaduje również ze Starym Zoo. Hotel Poznań Jeżyce to również możliwość skorzystania z wielu okolicznych knajpek, restauracji i lokali. To komfortowe warunki, dogodna lokalizacja oraz parking z nieograniczoną liczbą miejsc.

Majówka 2021? Wybierz się do Poznania i poznaj piękne oblicze Wielkopolski. Zarezerwuj nocleg już dziś w hotelu Gaja, w dogodnej lokalizacji. Sprawdź pełną ofertę obiektu i skorzystaj  z oferty specjalnej. Dokonaj rezerwacji już dziś i zaplanuj wypoczynek w maju.

Newsletter

Dołącz do grona subskrybentów!

Dziękuję za Twoje zainteresowanie! Otrzymałeś właśnie maila z prośbą o potwierdzenie subskrypcji !