Wiele osób chciałoby chociaż przez chwilę doświadczyć amerykańskiego życia. Pozytywne nastawienie, wielokulturowość, różnorodność atrakcji, mnogość zjawiskowych miejsc, możliwość przeżycia przygód zapierających dech w piersiach – tego można spodziewać się po pobycie w Ameryce. Warto odwiedzić wszystkie trzy, co oczywiście zajmie trochę czasu, bo godnych polecenia lokacji jest multum. Wakacje w Ameryce Południowej z pewnością będą udane, warto dobrze zorganizować sobie wolny czas, aby wykorzystać go do maksimum.

Wycieczki do Ameryki Południowej to zawsze dobry wybór – dokąd warto pojechać?

Ameryka Południowa jest niezwykle zróżnicowanym kontynentem i to pod niemalże każdym względem. Turyści nie mogą narzekać na nudę, amerykańskie życie mocno różni się od europejskiego, już samo podejście mieszkańców jest odmienne. Polacy słyną z narzekania i negatywizmu, natomiast Amerykanie są pozytywnie nastawieni, pełni optymizmu i życzliwości, oczywiście zdarzają się wyjątki, jak zresztą wszędzie. Mowa jest jednak o ogóle społeczeństwa, a przyjazne usposobienie to ogromna zaleta. Będąc w Ameryce Południowej, warto udać się do Kolumbii, aby zobaczyć Bazylikę Las Lajas, która jest położona w kanionie rzeki, otoczona niezwykłymi krajobrazami. Urzeka nie tylko okoliczna przyroda, ale też detale architektoniczne budowli. Z kolei w Peru warto udać się do Świętej Doliny Inków w Andach, zobaczyć słynne Machu Picchu. Jeśli ktoś jest żądny przygód i chce podążać śladami historii, to Urubamba będzie świetnym wyborem. W Chile również jest sporo atrakcji, w tym wulkan Villarrica, a za najpiękniejszy region uznaje się Araucaníę. Jeśli ktoś jest miłośnikiem sportów ekstremalnych, to z pewnością będzie zachwycony. Pucón obfituje w obiekty sportowe, więc każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego.

Odwiedzając Boliwię, nie sposób pominąć Wyspy Słońca, jezioro Titicaca przyciąga turystów niczym magnes. W sumie do wyboru jest aż 41 pięknych wysp, a Isla del Sol nadal zamieszkują rdzenne plemiona Indian. Lazurowe wody, góry porastające bujną roślinnością, ośnieżone szczyty – na każdym kroku oczy urzekają niezwykłe krajobrazy. Z kolei w Wenezueli godny uwagi jest Archipelag Los Roques, na który składa się multum wysp i jeszcze więcej raf koralowych. Wielbiciele sportów wodnych będą zachwyceni. Warto udać się także do Argentyny, na najpiękniejsze krajobrazy można liczyć, przemierzając trasę Szlakiem Strug Siedmiu Jezior. W Urugwaju natomiast jest Cabo Polonio, czyli magiczne miejsce, w którym można spacerować po niemalże bezludnych plażach, zatapiać stopy w białych wydmach piaskowych, podziwiać gwiaździste niebo i piękne zachody słońca.

Najpiękniejsze kierunki wakacyjne w Ameryce Południowej znajdziesz w ofercie biura podróży CT Poland

Newsletter

Dołącz do grona subskrybentów!

Witaj w gronie subskrybentów! Do usłyszenia!