Wakacje kojarzą się z beztroskim odpoczynkiem, który pozwala na przysłowiowe „naładowanie akumulatorów”. Obozy, kolonie są doskonałą formą spędzania wolnego czasu przez nastolatków. Warto jednak pamiętać, że okres wakacyjny sprzyja także sięganiu przez młodzież po narkotyki.

Ufaj, ale kontroluj

Relacja rodziców z dziećmi polega na wzajemnej ufnościCzęsto niestety przekonujemy się, że nastolatek nadużył naszego zaufania, na co wpływ może mieć wiele czynników – nieodpowiednie towarzystwo lub chęć podniesienia swojej pozycji w grupie rówieśniczej. Jednym z najczęściej spotykanych wybryków jest sięganie po używki, czyli alkohol, papierosy oraz narkotyki.

Jeśli w przypadku alkoholu czy papierosów z łatwością można poznać, że nastolatek użył tych substancji, tak w przypadku narkotyków jest to niemal niemożliwe. Niestandardowe zachowanie dziecka wzbudza u rodziców niepokój, jednak jeśli nie wyczuwają woni alkoholu, tracą czujność. Wówczas warto sięgnąć po testy narkotykowe, które wskażą, co dziecko zażyło.

Jak sprawdzać?

Jak wspomnieliśmy jednoznaczne stwierdzenie, czy dziecko eksperymentowało z narkotykami, jest prawie niemożliwe. Rozwiązaniem są dostępne na rynku profesjonalne testy narkotykowe. To produkty cechujące się nie tylko wysoką efektywnością, ale nie wymagające specjalnych umiejętności do przeprowadzenia badania.

Wystarczy próbka śliny, by już po kilku chwilach stwierdzić, z jakim narkotykiem mamy do czynienia. Testy przystosowane są do wykrywania różnych substancji psychoaktywnych np. konopi (marihuany, haszyszu), amfetaminy, metamfetaminy, MDMA – Ecstasy, opiatów (morfiny i heroiny) czy kokainy i cracka.

Samodzielne badanie

Jak samodzielnie wykonać badanie? W zależności od wybranego produktu materiałem do analizy może być ślina, pot, mocz czy nawet ubranie. Dzięki tak dużemu zróżnicowaniu zyskujemy spore możliwości w zakresie wykorzystania testu. Wynik dostępny jest już po kilku minutach, co pozwala na podjęcie szybkiej reakcji przez rodziców.

Testy narkotykowe, jakie możecie kupić tutaj: https://www.alfatronik.com.pl/testy-narkotykowe-c-19.html posiadają instrukcję producenta, opisującą nie tylko sposób przeprowadzania badania, ale także metodologię interpretacji wyników. Testy pozwolą wam na kontrolowanie nastolatka, zawsze, gdy podejrzewacie, że mógł mieć kontakt z substancjami psychoaktywnymi.

Wakacje to czas nie tylko błogiego odpoczynku, ale także wzmożonej obserwacji nastolatków. Jeśli chcecie mieć pewność, że wasze dziecko nie eksperymentuje z narkotykami – wykorzystajcie łatwe w użyciu testy w wersji paskowej lub elektronicznej.

Artykuł partnera

Newsletter

Dołącz do grona subskrybentów!

Witaj w gronie subskrybentów! Do usłyszenia!