Kasia Irzeńska ma stałą pracę, 26 dni urlopu i … jest uzależniona od podróży. Z tego uzależnienia spontanicznie powstał blog „Obserwatorium podróży”, który obecnie ma swoich wiernych czytelników. Interesuje ją świat, szczególnie ludzie. Ich podejście do życia, kultura i codzienność. Jej drugą pasją są także kultura i sztuka. Film, książka i teatr pozwalają na odrywanie się od rzeczywistości. 

Kasia Irzeńska – Podróż stała się dla niej elementem codzienności. Każdą wolną chwilę poświęca na odkrywanie nowych miejsc.

Kasia odpowiedziała na kilka moich pytań związanych z jej doświadczaniem Paryża. Co blogerka/podróżniczka ma do powiedzenia w tej kwestii?

Co najbardziej przyciągało Cię do Paryża przed Twoją pierwszą wizytą?

Magia, o której tyle słyszałam. Przemawiała także do mnie ogromna chęć obejrzenia na własne oczy wieży Eiffla oraz słynnego zegara z Muzeum d’Orsay.

Co pragnęłaś zobaczyć? Zweryfikować? Poczuć?

Koniecznie wieżę Eiffla ale z perspektywy panoramy miasta, wspomniane muzeum d’Orsay a także bardzo ciekawiła mnie dzielnica Montmartre i wizyta na targu ze starociami.

Co najbardziej podobało Ci się w tym mieście, pozytywnie zaskoczyło lub przerosło Twoje oczekiwania? Uwiodło?

Wszystko po trochu, gdziekolwiek będziesz spacerować w Paryżu masz wrażenie, że ciągle ci mało. Podobały mi się miejsca mniej oczywiste jak np. ściana z napisami kocham Cię w kilkudziesięciu językach – ściana znajduje się w okolicy Montmartre. Zachwycił mnie widok z tarasu galerii Lafayette na miasto, gdzie zobaczyłam wieżę Eiffla. Podobało mi się stopniowe odkrywanie miasta. Z każdym dniem chłonęłam je coraz bardziej. 

Za co byś Paryż skrytykowała, co Ci przeszkadzało, rozczarowało?

Zaskoczyła mnie duża ilość śmieci, ale to samo można powiedzieć o wielu włoskich miastach, jak chociażby o Neapolu. Francuzi nie uznają też angielskiego, nie raziło mnie to bardzo ale mogliby aby trochę bardziej się wykazać zainteresowaniem rozmową. 

Gdybyś miała udzielić szybkiej porady osobie która wybiera się do Paryża na co zwróciłabyś jej uwagę?

Uważaj na kieszonkowców, nie wjeżdżaj na wieżę Eiffla a zobacz ją z całkiem innej perspektywy, miej dobry plan by wykorzystać cały pobyt maksymalnie, może wystarczy ci tu tydzień ale i tak będzie za mało. 

Niektóre artykuły o Paryżu, które znajdziecie na blogu Kasi:

Co warto zwiedzić w Paryżu w jeden dzień

Targ staroci na Saint Quin w Paryżu

Metro w Paryżu – sposób na szybką komunikację

Jak zaplanować 3 dni w Paryżu i zobaczyć jak najwięcej

Newsletter

Dołącz do grona subskrybentów!

Dziękuję za Twoje zainteresowanie! Otrzymałeś właśnie maila z prośbą o potwierdzenie subskrypcji !