Zgodnie z zapowiedziami w piątek wieczór w Łodzi mieliśmy możliwość spotkania z Magdaleną Leszner – Skrzecz, autorką książki “Paryski Świt”. Wydarzenie zostało zorganizowane w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych w Łodzi. Organizatorzy dołożyli starań aby stworzyć wyjątkową atmosferę, przenieść nas na chwilę do Paryża. Na ścianach galerii wyeksponowane były wernisaz9fotografie autorstwa Pani Magdy, każda opatrzona wybranym cytatem z książki. Fotografie przedstawiały oczywiście Paryż, choć nie zawsze jednoznacznie i nie koniecznie w tradycyjny, pocztówkowy sposób. Stąd też ich oryginalność.

wernisaz21Przy kawiarnianych stolikach, nastrojowo oświetlonych świeczkami czekały miejsca na publiczność, która wkrótce przepełniła galerię. Wieczór prowadziła właścicielka galerii Prime Art Kamila Matejewska. Goście mieli możliwość dowiedzieć się czegoś więcej o kulisach powstania książki oraz o samej autorce. No i naturalnie ją zakupić wraz z dedykacją. Poczułam się wyróżniona, ponieważ to mi w udziale przypadło przeczytanie wybranego fragmentu, co uczyniłam z przyjemnością – choć i z pewną dozą tremy :-).

Wieczór umilił śpiew Pani Marty – francuskie standardy wykonane z niezwykłą pasją na pewno skradły serca gości, a wraz z wernisaz7nastrojową muzyką, która po koncercie dobiegała z głośników, stanowiły piękną oprawę wieczoru.

Z lampką wina w ręku można było przyjrzeć się fotografiom, wziąć udział w losowaniu zdjęcia lub zakupić wybraną pozycję. Zainteresowanym Pani Magda zdradzała co przedstawiają obrazy i w jakich powstały okolicznościach. Zdradzam, że i u mnie w domu też jedna fotografia ozdobi ścianę!

Specjalnie dla czytelników zdobyłam jeden egzemplarz z dedykacją! Wystarczy udostępnić publicznie ten post na facebook i być w gronie osób “lubiących” fanpage “O północy w Paryż” aby wziąć udział w losowaniu. Rozstrzygniecie w poniedziałek 21.11 po godzinie 21:00!

15183964_1726272434065292_1508983896_o

Pasjonuje Cię Paryż, Francja i sztuka?

Zapisz się na Newsletter, aby otrzymywać informacje o najnowszych artykułach!

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji o nowych artykułach i moich publikacjach. W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji. Polityka prywatności