Szukając noclegu samodzielnie warto przejrzeć i porównać oferty na kilku stronach. Zazwyczaj robiąc rezerwacje konieczne jest dokonanie przedpłaty – stąd każdy woli mieć pewność, że może zaufać wynajmującemu. Ja do tej pory korzystałam z kilku pośredników, których Wam przedstawię. Z reguły trochę czasu zajmuje znalezienie czegoś co będzie mi odpowiadać, ale czasem nawet lubię te poszukiwania. Potem przed wyjazdem 100 razy jeszcze zaglądam na zdjęcia wybranego miejsca i wyobrażam sobie, że już tam jestem 🙂

Wyszukiwarki noclegów

Najlepiej gdy na samym początku możemy ograniczyć sobie ilość przeglądanych ofert w zależności od preferencji i fajnie jeśli obejmują one wiele opcji np.: dzielnicę, ilość pokoi, balkon, winda, klimatyzacja itd. Takie dość szczegółowe ograniczenia możemy zrobić na przykład na portalu www.ony-apartments.pl który dodatkowo prowadzony jest w języku polskim. Podobne portale to waytostay.com czy all-paris-apartments.com, choć tutaj nie ma polskiej opcji językowej. Tu wszędzie możemy filtrować po różnych dodatkowych opcjach, które możemy zastać w wynajmowanym mieszkaniu.  Korzystałam z każdego z tych portali w przeszłości, nie tylko podróżując do Paryża.

Powszechnie znanym i cieszącym się popularnością i zaufaniem portalem do wyszukiwania noclegów jest booking.com. Również korzystałam choć przy okazji innych podróży. Na tej stronie oprócz apartamentów znajdziecie też hotele czy hostele. Klikając na link poniżej wystarczy podać daty i kliknąć „szukaj” a zostaniecie przekierowani na sronę z ofertami.

Booking.com

Popularnym w ostatnich latach portalem do rezerwacji noclegów jest AIR BnB. Wyszukiwarka dostępna na komputerach oraz w formie wygodnej aplikacji na teleofon. Tutaj ludzie z całego świata wynajmują swoje mieszkania lub domy. W zależności od decyzji wynajmującego mamy mniej lub bardziej rygorystyczne warunki rezerwacji, co oznacza w skrócie, że w przypadku rezygnacji przepada nam cała, część lub nic z wpłaconej zaliczki. Są to całe apartamenty, albo część lokalu np jeden pokój z dostępem do sanitariatu/kuchni. Właśnie ta opcja wynajmu jednego pokoju pozwala zaoszczędzić na noclegu, bo oczywiście takie oferty są dużo tańsze. Myślę, że taka forma jest dość popularna wśród młodych ludzi, którzy nie mogą pozwolić sobie na wydanie większej ilości gotówki, a przy tym nie aż tak zależy im na dogodnościach.  Starsi często wolą więcej intymności, choć jak zawsze wszystko zależy od naszych środków i preferencji. Ja korzystałam z tej formy kilkakrotnie wynajmując mieszkanie, również w Paryżu.  Jeśli nie używałeś dotąd AIR BnB a klikniesz na link poniżej i zarejestrujesz się a następnie zdecydujesz się na jakiś wynajem – zyskasz 100 PLN na swoją podroż z tytułu mojego polecenia.

Kontakt z właścicielem mieszkania

Warunki związane z umową obowiązują dwie strony. Nigdy nie zdarzyło mi się żeby ktoś odwołał, ale wydaje mi się, że wówczas oprócz zwrotu środków dodatkowo dostajemy jakąś rekompensatę jeśli odowołanie nastąpiło zbyt późno.

Niezależnie od tego w jaki sposób zarezerwujemy lokal, przed wyjazdem należy się umówić z właścicielem na odbiór kluczy. Otrzymujemy namiar internetowy i piszemy wiadomość. Często właściciele mają zaufane osoby, którym powierzają sprawy związane z odbiorem mieszkania. Z reguły należy podać planowaną godzinę przyjazdu. Dobrze też wymienić się numerami telefonu,  tak aby w każdej chwili móc skontaktować się z hostem chociażby w przypadku opóźnionego lotu. Zdarzało mi się również, że otrzymałam instrukcję z kodem jak dotrzeć do skrytki umieszczonej w jednej z paryskich kamienic, albo szyfr do wiszącej na drzwiach wielkiej kłódki, w której ukryty był klucz. Trochę jak taka zabawa w podchody! Ostatnio będąc w Paryżu klucz odbierałam w ciastkarni, w której później codziennie kupowałam świeże bagietki 🙂 Kontakt z właścicielem lub hostem przyda się na czas pobytu. Na przykład gdy nie możemy czegś znaleść, albo coś się zepsuje, macie problem z internetem itd.

Mój najpieknieszy paryski apartamnet

Poniżej najładnieszy aprtament, z jakiego korzystałam w Paryzu – z tarasem na dachu kamienicy w przy dzielnicy Montmartre. Będę go długo wspominać. Postanowiłam zapomnieć tylko cenę – bo była wyjatkowo mało atrakcyjna! 🙂 Ale tak się wtedy nad nim rozmarzyłam ujrzawszy na stronie ineternetowej, że nie mogłam odpóścić. On był chyba właśnie z all paris apartments. Prawda, że uroczy?

A czy Wy macie jakieś doświadczenia lub rady związane z samodzielną organizacją noclegu w Paryżu?

close

Pasjonuje Cię SZTUKA, MODA, PARYŻ?
Koniecznie zamów NEWSLETTER !
Otrzymasz informacje o nowych, ciekawych artykułach!

We don’t spam! Read our privacypolityka for more info.