Witaj!

Dobre parę lat temu odkryłam Paryż wraz z jego całym ładunkiem artystycznym, skumulowanym tam przez wieki. Szczególnym uczuciem zapałałam do przełomu XIX i XX, kiedy to w mieście świateł i w świecie sztuki aż wrzało!

Uwielbiam historie malarzy impresjonistów, opowieści o ich przyjaźniach, przesiadywaniu w paryskich knajpach na Montmartre.  Opowieści o artystach czasu świetności Montparnasse. Historie projektantów mody.

Ogarnęła mnie wielka chęć poszukiwania coraz to nowszych informacji dotyczących losów różnych sław zamieszkujących to miasto. Informacji o ich twórczości,  miejscach w Paryżu z nimi związanych.

Odkrywanie i zachwyt spowodowały, że postanowiłam się nim dzielić. A być może zafascynować też innych: sztuką, modą, wybitnymi osobistościami związanymi z miastem. Historia sztuki czy mody to historia nas samych. Te dziedziny jak w lustrze odbijają  epoki, trendy, nastroje. Często rewolucje i przemiany – choć dziś już o nich tak nie myślimy.

Coś o mnie?

Początkowo swoją drogę zawodową związałam z dziedziną finansów, przez wiele lat pracując dla dużej firmy w Polsce oraz za granicą, uczestnicząc w wielu projektach międzynarodowych.

Równocześnie przez lata rozwijałam swoje zainteresowanie sztuką i designem.  Ukończyłam studia o kierunku grafika. Obecnie pracuje jako freelacer. Zajmuje się animacją, ilustracją cyfrową oraz grafiką. Jeśli chcesz zobaczyć co robię na codzień możesz zajrzeć tutaj www.picturebysilvia.com

Obecnie mieszkam w Rouen, to cudowne miasto ze średniowicznym klimatem położone w Normandii. Kolebka impresjonizmu. Do Paryża stąd blisko, więc jestem stałym gościem!

Czy mieliście okazję obejrzeć film „O północy w Paryżu”? Ta strona pozwoli Wam zatopić się w Paryżu przepełnionym sztuką i przenieść w inne czasy niczym bohaterowi tego filmu. Zapraszam w podróż!

Sylwia Kołowacik

O MNIE – kliknij na zdjęcie

👉Odkrywaj ze mną francuskie muzea sztuki

👉Bądź na bieżąco z paryskimi wystawami🔍

👉Śledź tropy artystów w Paryżu i Francji

Ciekawe wystawy w Paryżu

Subskrybuj Newsletter

Pasjonują Cię: SZTUKA, ARTYŚCI, PARYŻ?
Koniecznie zamów NEWSLETTER !
Otrzymasz informacje o nowych, ciekawych artykułach!

We don’t spam! Read our privacy policy for more info.

Tego dnia w

No Events

Pasjonują Cię: SZTUKA, ARTYŚCI, PARYŻ?
Koniecznie zamów NEWSLETTER !
Otrzymasz informacje o nowych, ciekawych artykułach!
?

We don’t spam! Read our privacypolityka for more info.