„Gra o miłość” to powieść autorstwa Marty Orzeszyny wydana przez Wydawnictwo Harde. Czy kojarzycie tę autorkę? Jeśli do tej pory nie natknęliście się na jej nazwisko to teraz warto to szybko zmienić! Bo tak jak zapewne większość czytelników tej strony – Interesuje się kulturą, literaturą i historią Francji!

Studiowała filologię romańską, a w Paryżu, który ją uwiódł spędziła aż dziesięć lat. Jest współautorką książki: „Paryż. Miasto sztuki i miłości w czasach belle époque” (PWN 2012) oraz autorką biografii „Antoine Cierplikowski. Król fryzjerów, fryzjer królów” (Znak Horyzont 2015). Publikuje też ciekawe artykuły w L’Officiel Polska.

Tym razem spod pióra pisarki wyszła powieść. Burzliwa miłość Polki i Francuza oraz dylematy: co wybrać: karierę piłkarską ukochanego czy niezależność i własne marzenia? Ewolucja życiowych wartości, walka o ideały. A do tego magiczny Paryż i gorącą namiętność.

Narracja książki zaczyna się jednocześnie w dwóch różnych momentach w czasie – obecnie oraz w latach młodości bohaterów. Rozwój obu akcji wciąga i po chwili lektury ciężko odłożyć książkę bez uczucia niedosytu i ciekawości. I na tym się zatrzymam, ponieważ zepsułabym Wam przyjemność odkrywania tej historii.

Zdradzę jeszcze tylko, że na końcu książki umieszczony jest nietypowy prezent – playlista z ulubionymi piosenkami głównej bohaterki. Ja zamierzam skompletować!

„Martyna wertowała wszystkie paryskie książki z domowej biblioteki. Zrobiła listę miejsc, które znała tylko z lektury, a które koniecznie musiała zobaczyć. Cafe de la Paix w pobliżu Opery, gdzie z pewnością bywał Wokulski, Cafe de Flore, ulubione miejsce Sartre’a i de Beauvoir, plac Vendome, gdzie zmarł Szopen”

Książka dostępna w wersji elektronicznej i od dzisiaj – papierowej.

Poniżej wywiad z autorką książki:

close

Pasjonuje Cię SZTUKA, MODA, PARYŻ?
Koniecznie zamów NEWSLETTER !
Otrzymasz informacje o nowych, ciekawych artykułach!

We don’t spam! Read our privacypolityka for more info.