Trzy tomy powieści Hilary Mantel opisują Paryż z czasów rewolucji. Dla każdego kto interesuje się historią Francji czy nawet Europy to zapewne gratka. No i dla miłośników samego Paryża, którym nie straszne wielostronicowe wyzwania!

U mnie na półce od dawna – choć na razie tylko rozpoczęłam lekturę, bo z nadmiaru książek mam problem z ustaleniem kolejki czytania. Jak dotąd powieść przesuwała się na liście ustępując innym pierszeństwa, ale to właśnie głównie z powodu podświadomego lęku przed jej rozmiarem i konieczności poświęcenia jej więcej czasu.

Niemniej jednak nadejdzie ten moment, bo bym sobie nie darowała. Ostatnio zaczęłam eksplorować świat audiobooków i znalazłam wśród nich również tę pozycję. Więc obecnie szanse mojego przeniesienia się do Paryża czasów rewolucji wzrastają. Wówczas zaktualizuje ten wpis o odczucia czytelnicze. Tym czasem chciałam się z Wami podzielić tym, że taka pozycja jest, jeśli sami na nią nie natrafiliście. A może ktoś już przebrnął przez opasłe tomy i ma jakieś refleksje? Zapraszam do komentarzy!

Temat powieści

Autorka w książce cofa się do czasów przedrewolucyjnych. I to nawet bardzo – bo sięga do wczesnych lat życia rewolucyjnych przywódców, którzy jak to zwykle bywa nie zapowiadali, że na takowych wyrosną. Od wydawcy dowiadujemy się:

„Pasjonująca powieść historyczna i dowód niezwykłej siły wyobraźni – opowiada o losach trzech młodych mężczyzn żyjących w Paryżu roku 1789, w przeddzień wybuchu Wielkiej Rewolucji Francuskiej. Georges-Jacques Danton: żarliwy, tryskający energią i zadłużony po uszy… Maximilien Robespierre: niepozorny, pracowity i obawiający się przemocy… Camille Desmoulins: wspaniały mówca, przystojniak pełen uroku, a zarazem człowiek zmienny i niegodny zaufania… Po tym jak zaznają oni uzależniającej rozkoszy władzy, Rewolucja pokaże swoją ciemną stronę, a wywołany tym koszmar dotknie całą ich trójkę.”

Wydawnictwo: Sonia Draga, 2014

close

Pasjonuje Cię SZTUKA, MODA, PARYŻ?
Koniecznie zamów NEWSLETTER !
Otrzymasz informacje o nowych, ciekawych artykułach!

We don’t spam! Read our privacypolityka for more info.