Od jakiegoś czasu jestem w posiadaniu trzech wyjątkowych książek autorstwa Megan Hess. Nadszedł dzień aby jedną z nich opisać. Dla niezorientowanych Megan Hess to światowej sławy ilustratorka, ściśle związana ze światem mody. Od lat współpracuje z wielkimi markami jak Dior, Fendi, Prada, Louis Vuitton, Cartier, Montblanc, Givenchy, Valentino, Balmain, Jimmy Choo czy Tiffany Co, a także znanymi magazynami. Jej ilustracje są niezwykle kobiece – subtelne i eleganckie. Wystarczy przejrzeć jej prace, a charakterystyczny styl zapadnie w pamięci.

ilustracja z książki

Żadna z książek – w tym i ta – nie została przetłumaczona na język polski. Egzemplarze w moim posiadaniu są w języku angielskim. Natomiast to perełki wydane na dobrze jakościowo papierze, w twardej okładce, z metalicznym wykończeniem rantów kartek. Ponieważ format nie jest wielki – przypominają cudeńka, wprost dla kobiecej ręki.

„Książka przepełniona zachwycającymi, niezwykle dopracowanymi ilustracjami autorstwa Megan prezentuje Paryż jakiego dotąd nie znaliście”

cytat z okładki

Ilustracja z książki

W książce „Paris through a fashion eye” Megan Hess zabiera nas w prywatną podróż po jej ulubionych miejscach w Paryżu polecając gdzie można miło spędzić czas, co zobaczyć, zrobić zakupy oraz dobrze zjeść. Każde miejsce jest opatrzone ilustracją (nie ma strony bez ilustracji w tej książce!) oraz opisem autorki – historią miejsca, ciekawostkami.

Niektóre polecane przez nią atrakcje są raczej niedostępne dla przeciętnego człowieka ze względu na ich cenę – ale co tam! Nie zależnie od tego warto przecież coś o nich wiedzieć! Poza tym przejdziemy się w raz z autorką po znanych ulicach Paryża, zajrzymy do Luwru, znanych galerii handlowych. Książka cukiereczek!

Dla zainteresowanych twórczością autorki polecam jej stronę: http://www.meganhess.com/

close

Pasjonuje Cię SZTUKA, MODA, PARYŻ?
Koniecznie zamów NEWSLETTER !
Otrzymasz informacje o nowych, ciekawych artykułach!

We don’t spam! Read our privacypolityka for more info.