Właśnie w moje ręce dostał się świeżutki, przedpremierowy egzemplarz powieści Pauli McLine zatytułowanej „Paryska żona” wydany przez Między Słowami. Jest to historia burzliwego związku, ambicji i zdradzie dwojga niezapomnianych ludzi: Hadley Richardson, która dla tej miłości poświęciła wszystko, i Ernesta Hemingwaya, który po latach tak napisał o tym związku: „wolałbym umrzeć niż zakochać się w kimś innym niż Hadley”.

Chyba zrozumiałe, że nie jestem w stanie przejść obojętnie obok zapowiedzi: „Fascynująca opowieść, która, jak Woody Allen w O północy w Paryżu, przenosi w czasy magicznego Paryża lat 20.: stolicy światowej bohemy, pełnej gwarnych, zadymionych barów, gdzie zabawa trwa do białego rana, w sam środek bogactwa i intensywności życia legendarnego „straconego pokolenia” (Gertruda Stein, Ezra Pound,Francis Scott i Zelda Fitzgerald).”

Książka odniosła niezwykły sukces na całym świecie, prawa do niej zostały sprzedane do 34 krajów, a  od momentu ukazania się w USA w 2011 roku książka znajduje się na liście bestsellerów „New York Timesa”.

„Piękna powieść Pauli McLain to cenny dodatek do Hemingwayowskieg kanonu. To ostra jak nóż, boleśnie szczera, i nieprzeszarżowana proza, która sam noblista na pewno by pochwalił”  The Telgraph

„Hadley Richardson była pierwszą z czterech żon Ernesta Hemingwaya i to właśnie jej udało się stworzyć z nim najlepszy związek(…).W Paryskiej żonie McLain wzięła ich miłosną historię– którą sam Hemingway opisał po części w Ruchomym święcie–i stworzyła z niej powieść, której nie sposób się oprzeć. Jest w niej wszystko i ma się wrażenie, że to się dzieje na prawdę…” People Magazine

Nie mogę się oprzeć lekturze i tym sposobem, znów czytam kilka książek na raz 🙂


Pasjonują Cię: SZTUKA, ARTYŚCI, PARYŻ?
Koniecznie zamów NEWSLETTER !
Otrzymasz informacje o nowych, ciekawych artykułach!
?

We don’t spam! Read our privacypolityka for more info.