W tym artykule chciałam Wam zaprezentować i polecić przewodnik wydawnictwa ExpressMap, które specjalizuje się w mapach i przewdonikach po miastach i regionach świata. Paryż explore! guide towrzyszł mi w moich wszytkch wyprawach i z pośród kilku rodzajów przewodników, które nabywałam na przestrzeni lat właśnie ten stał mi się najbliższy.

Po pierwsze czy przewodnik w ogóle  jest przydatny jeśli jest już tyle informacji w inetrencie?

Według mnie tak. Po pierwsze nie wszyscy lubią polegać tylko na internetowych wpisach. Profesjonalny, aktualny przewodnik to wiarygodne źródło informacji. Ja przed każdą podróżą lubię zbierać informacje w różnych miejscach: czytając blogi, artykuły prasowe, zapoznając się z opiniami innych, szukając nietuzinkowych relacji np dotyczacych regionalej kuchni, przeglądając piękne zdjęcia, odwiedzając oficjalne strony atrakcji – ale – niezależnie od tego zawsze mam przewodnik.  Według mnie daje to możliwość kompleksowego podejścia do eksplorowanego miejsca. Poza tym zawsze jest dostępny offline!

Co szczególnego otrzymujemy decydując się na przewodnik Paryż. Explore! Guide

Przewodnik ten jest bardzo solidnie wydany. Porządna oprawa, jakość papieru i mocne zszycie książki gwarantuje długą żywotność nawet przy intesywnym użytjowaniu. Mogę to potwierdzić, bo przykładowo mój zmaltretowany kilku letni przewodnik po Paryżu wygląda o dziwo wciąż ok! Firma ExpressMap dba jednak aby jej wydania były aktualne i właśnie w tym roku pojawiła się na rynku nowa seriia po aktualizacji.

Na pierwszej, wewnętrznej stronie przewodnika znajdziemy ogólną mapę Paryża wraz z zaznaczonymi, ponumerowanymi atrakcjami, które na następnych stronach są szczegółowo opisywane. Każdy omawiany rejon oznaczony jest innym kolerem co ułatwia korzystanie z opracowania. Każdy „nowy kolor” rozpoczyna mapa dotycząca prezentowanego obszaru. Przy atrakcjach, które według autorów zasługują na szczególne wyróznienie dodano gwiazdkę.

Około 1/3 opracowania to część poświęcona kuchni, kulturze, zakupom, kalendarium i innym praktycznym informacjom związanym z podróżą, poruszaniem się po mieście itd. Możemy ją łatwo zidentyfikować, ponieważ te strony przewodnika są w beżowym kolorze. Na końcu znajdziemy jeszcze atlas miasta, skorowidz – oraz bardzo przydatna sprawa – wewnętrzna strona tylnej okładki to rozkładana mapa metra.

Ze względu na sposób jaki przewodnik jest zaprojektowany bardzo przyjemnie się z niego korzysta i bez problemu można odnaleźć interesujące nas informacje zwłaszcza, że po chwili użytkowania zorienujemy się co do znaczenia zasosowanych kolorów i zasad jego organizacji. Oprócz praktycznych widomości o atrakcjach znajdziemy też mnóstwo ciekawostek dostyczacych historii czy ducha miasa. Są wyróżnione na stronach w odrebnych sekcjach tekstu i stanowią ciekawe uzupełnienie opisywanego tematu.

Przewodnik po Paryżu – praktyczna mapa

Obecnie mając dotępny GPS w telefonie i mapy google – taki dodatek mógłby się wydawać mało potrzebny – ale wydaje mi się, że każdy mimo wszytko każdy lubi rozłożyć na stole mapę i przesuwać po niej palcem planując  dalszy spacer, przy okazji odpoczywając  na kawce w jednej z paryskich kawiarenek.

Dołączoną do przewodnika mapę można umieścić w przeźroczystej kieszonce na okładce przewodnika – albo przechowywać niezależnie. Niezwykła zaletą tejrze mapy jest fakt, iż jest ona zalaminowana. Ciężko będzie więc ją zniszczyć. Bardzo przydatne udogodnienie dla takich jak ja, którym zdarzają się różne przygody typu niespodziewane powodzie!

Przewodnik Paryż explore! guide light

Wydawca przygotował też wersję light przewodnika, która zawiera wszystkie najważniejsze informcje w bardziej skrótowej formie. Wersję odchudzoną i lżejsze. Mamy tu również trasy zwiedzania, mapę metra, a także dołączoną laminowaną mapę. To świetne wydanie do torebki lub na szybki wypad. Jakość wydania wersji light nie ustępuje rozszeszonej wersji przewodnika.

close

Pasjonuje Cię SZTUKA, MODA, PARYŻ?
Koniecznie zamów NEWSLETTER !
Otrzymasz informacje o nowych, ciekawych artykułach!

We don’t spam! Read our privacypolityka for more info.