„Wieczorem w Paryżu” to miła, lekka lektura, której głównym wątkiem jest wątek miłosny. Nie jest to żadna ambitna pozycja, ale również nie mdłe romansidło. Autor opowiada historię właściciela małego kina studyjnego Cinema Paradiso. Główny bohater zakochuje się

Kliknij na okładkę aby przejść do księgarni Matras, lub TUTAJ

w jednej ze stałych klientek, lecz po uroczym wieczorze spędzonym z kobietą – ta zapada się pod ziemię. W międzyczasie zostaje zaskoczony ofertą złożoną przez amerykańskiego reżysera Allana Wooda, który pragnie nakręcić kilka scen do swojego nowego filmu właśnie w Cinema Paradiso. W domyśle wiemy kogo ma na myśli autor książki – bo reżyser idealnie pasuje opisem do Woody Allena.

Tak więc w towarzystwie „Woodyego Allena”, paryskich ulic i zaułków, oraz pomocnych mieszkańców tego miasta próbujemy z bohaterem odnaleźć jego miłość.

Autor operuje nienachalnym humorem, a między wierszami dużo opowiada o Paryżu, nawiązuje do czasów świetności miasta – co razem tworzy przyjemny klimat. Myślę, że to idealna lektura na poprawę humoru albo dobry przerywnik między książkami o cięższej tematyce.

Pozycja to kolejny bestseller autorstwa romantycznego Francuza, którego powieści przetłumaczono już na 22 języki.

Na kilka jesiennych wieczorów,  po ciepłej kąpieli i do filiżanki zielonej herbaty 🙂

close

Pasjonuje Cię SZTUKA, MODA, PARYŻ?
Koniecznie zamów NEWSLETTER !
Otrzymasz informacje o nowych, ciekawych artykułach!

We don’t spam! Read our privacypolityka for more info.