Z wielką przyjemnością prezentuję Wam kolejny komiks wydawnictwa „Timof i cici wspólnicy” z ilustracjami Gradimira Smudji, którego ilustracje mieliście już okazję już poznać przy okazji magicznej historii o Vincencie Van Goghu zatytułowanej „Vincent i Van Gogh”. Co ciekawe scenariusz do komiksu „Z biegiem sztuki” powstał przy współpracy z jego córką Ivaną.

Na okładce znajdziemy następujący opis: „Od dworu Króla Słońce po zachwycające pejzaże Japonii, od Rewolucji Francuskiej po okupowaną przez nazistów Francję – ten nadzwyczajny album zaprasza nas do dalszej wędrówki z biegiem sztuki nadzwyczajnej nici, łączącej największych mistrzów w dziejach malarstwa (…) Dzieło to, przeznaczone zarówno dla wyedukowanych miłośników, jak i amatorów, stanowi niewyczerpane i urzekające źródło informacji z zakresu dziejów sztuki”

W zasadzie ten opis, trochę skrócony przeze mnie, już bardzo dużo wyjaśnia. To jedyny w swoim rodzaju przewodnik po historii sztuki, do tego z wartką akcją rozpostartą na przestrzeni setek lat. Każda „sekcja” poświęcona kolejnemu wielkiemu twórcy rozpoczyna się od krótkiego opisu, notki o jego życiu i karierze. Co jest super wprowadzeniem zwłaszcza dla tych, którzy  dotychczas historią sztuki interesowali się niewiele.

Ponieważ jak wiemy Paryż był ważnym ośrodkiem rozwoju sztuki i skupiskiem artystów – to i w samej książce pozwiedzamy trochę miasta. Moulin Rouge, Opera Garnier, Dwór Francuski czy Ogrody Moneta w podparyskim Giverny – to tylko kilka przykładów francuskiej rzeczywistości zaprezentowanej przez autora.

Dla mnie książka ta to przede wszystkim piękne ilustracje, które jak to zazwyczaj bywa, ciężko opisać słowami. Wyobraźnia autora, jego interpretacja każdej opisywanej postaci w połączeniu ze stylem twórczym składają się na efekt końcowy.  Ze względu na artystyczny charakter tego wydania, wręcz nie wyobrażam sobie aby mogłoby być pozbawione pięknej, twardej oprawy, czy wysokiej jakości papieru. Uwielbiam piękne albumy i trzymając w ręku „Z biegiem sztuki” czuje się jakby to był właśnie jeden z nich.

„Z biegiem sztuki” Wydawnictwo Timof i Cisi wspólnicy

 

Newsletter

Dołącz do grona subskrybentów!

Dziękuję za Twoje zainteresowanie! Otrzymałeś właśnie maila z prośbą o potwierdzenie subskrypcji !