Film biograficzny o ostatnich latach życia Amedeo Modiglianiego. Jego twórczości, szaleństwu i rozpuście, miłości do Jeanne Hebuterne, rywalizacji z Picassem.  W rolę

Andy Garcia w roli Modiglianiego

Andy Garcia w roli Modiglianiego

malarza wcielił się Andy Garcia i o ile nie we wszystkich wcieleniach Garcia mi odpowiadał tutaj według mnie sprawdził się całkiem dobrze.

Nie zobaczymy tutaj Paryża jako miasta, mimo, że akcja tam właśnie się toczy. Sceny „na zewnątrz” rozgrywają się zazwyczaj w sposób lub okolicznościach, w których

reżyser uznał raczej za nie istotne umiejscowienie ich w rzeczywistych miejscach. Z informacji jaką wyczytałam na Filmweb, okazuje się, że zdjęcia były kręcone w Bukareszcie, w Rumunii. Ale w końcu to film o Modiglianim. Myślę, że warto poświęcić na niego wieczór. Oglądałam z przyjemnością.

Jest to produkcja międzynarodowa: Francja, Niemcy, USA, Wielka Brytania, Włochy, Rumunia a swoją światową premierę film miał w 2004 roku. Reżyserem i scenarzysta jest Mick Davis.

Obraz możemy zobaczyć na youtube czy np. na efilmy.net. Obie te wersje są jednak wykadrowane, więc na pewno przyjemniej ogląda się na DVD. No chyba, że film pojawi się w jakiejś innej wypożyczalni internetowej w przyzwoitej jakości.

Newsletter

Dołącz do grona subskrybentów!

Witaj w gronie subskrybentów! Do usłyszenia!