„Char Chanel” to książka napisana przez Paula Moranda, francuskiego pisarza i dyplomatę, na podstawie jego rozmów z Coco Chanel – ikoną mody, projektantką, która trwale odznaczyła swój ślad w  historii mody.

20161213_1440dddd1Książka została po raz pierwszy wydana 1 1976 roku i od razu zachwyciła krytyków. Rozumiem dlaczego. 20161213_144129Niezależnie od tego czy wszytko co opowiadała Chanel to prawda, sposób w jaki autor snuje historię jest wyjątkowy. Wyczuwalna elegancja stylu jakim posługuje się Morand powoduje, że lektura jest prawdziwą przyjemnością i zachwyca. Coco Chanel staje się postacią bardzo bliską i namacalną. Niemal czujemy jej chłód, osamotnienie i determinację, o których między innymi mówi. Jakby się nam zwierzała.

To konkretne wydanie Wydawnictwa Literackiego ilustrowane jest ponad siedemdziesięcioma rysunkami wykonanymi przez Karla Lagerfelda, który zafascynowany tak osobistą opowieścią Coco Chanel stworzył je w dwadzieścia lat po premierze książki. Własnie dlatego jest to według mnie wyjątkowa pozycja, która zachwyca i treścią i stroną wizualną – co osobiście bardzo sobie cenię.

Newsletter

Dołącz do grona subskrybentów!

Witaj w gronie subskrybentów! Do usłyszenia!