Oranżeria ogrodów Tuileries

Muzeum Jacquemart-Andre w Paryżu

Marmottan Monet Museum

Muzeum Cognacq-Jay ♥

Muzeum Romantyzmu ♥

Muzeum Gustave Moreau

14 Rue Catherine de La Rochefoucauld, 75009 Paris

Muzeum Salvadora Dali

11 Rue Poulbot, 75018 Pari

Muzeum / Dom Victora Hugo

Fundacja Louis Vuitton

Najedź na pinezkę i kliknij w adres miejsca, a przeniesiesz się do storny ze szczegółową informacją o muzeum

Muzea Paryż — ceny, bilety, karnety

Ceny biletów w muzeach w Paryżu oscylują wokół 16 EUR. Rewelacyjnie jeśli macie do 26 lat — mieszkańcy UE w większości państwowych muzeów nie płacą w ogóle, choć może być wymagany bilet z zarezerwowaną godziną wstępu. Dlatego warto rozważyć zakup przez Internet — taka możliwość jest zazwyczaj dostępna na stronach muzeów lub poprzez różne agencje internetowe. Bilety można mieć w formie elektronicznej więc jest to wygodne. 

Jedyne takie opracowanie na polskim rynku

👉Bądź na czasie i orientuj  się co się dzieje w paryskich muzeach! Opisy wystaw oraz krótka charaterystyka każdego muzeum

👉Nie musisz biegać po internecie, tracić czasu. Teraz masz wszystko podane na talerzu, wraz z praktycznymi informacjami dotyczącymi wizyty w muzeum. Linki do stron muzeów, linki do kas biletowych, lokalizacje  i linki do mapy google aby szybko wyzaczyć trasę do wybranego muzeum.

 

7 dzielnica

Muzeum d'Orsay

Muzeum w dawnym budynku dworca. Najbogatsza na świecie kolekcja sztuki XIX wieku, w szczególności malarstwa impresjonistycznego.

1 dzielnica

Luwr

Najczęściej odwiedzane muzeum świata

Najczęściej odwiedzane muzeum świata. Gigantyczne zbiory sztuki. Warto wcześniej zastanowić się, na której części najbardziej nam zależy, nie sposób zwiedzić dokładnie całości “na raz”. Oczywiście budowla sama w sobie przesiąknięta prawie 800-letnią historią.

8 dzielnica

Petit Palais

Muzeum w urzekającym budynku w stylu belle epoque, powstałym z okazji Wystawy Światowej w 1900 roku. Ze względu na bogactwo swojej kolekcji nazwany jest czasem “małym Luwrem”.

18 dzielnica

Muzeum Montmartre

Muzeum Historii Montmartre. W tym miejscu mieszkali i tworzyli niegdyś artyści — chociażby Auguste Renoir, czy Suzanne Valadone z synem Mauricem Utrillo. Co ciekawe mieszkanie i pracownia Suzanne zostały całkiem niedawno odrestaurowane i odtworzone. Na tyłach ogród, a także winnice, które kiedyś założyli mieszkańcy.

16 dzielnica

Musée d’art Moderne

Muzeum w swoich zbiorach posiada prawie 15 000 dzieł i  jest jednym z największych muzeów sztuki nowoczesnej i współczesnej we Francji.

4 dzielnica

Centrum Pompidou

Jedna z najbogatszych kolekcji sztuki nowoczesnej na świecie wystawiana w awangardowym budynku  zaprojektowanym specjalnie na cele muzealne oraz biblioteki multimedialnej. Budynek ma charakterystyczny wygląd,  jest przeszklony i sprawia wrażenie, jakby jego wszystkie instalacje umieszczono na elewacji, zamiast jak to standardowo bywa, ukryć je w murach.

16 dzielnica

Muzeum Marmottan Monet

To najważniejsza kolekcja dzieł Moneta na świecie.

To tu wisi słynny obraz “Impresja wschód słońca”, który w 1874 roku dał początek nazwie nurtu. Znajdziemy tu również prace innych artystów — sporo Berthe Morisot. Piękne miejsce — stary dworek myśliwski.

16 dzielnica

Muzeum Fundacji Louis-Vuitton

Centrum sztuki współczesnej

Muzeum prowadzone przez fundację założoną w 2006 roku i  sponsorowaną przez grupę LVMH i jej spółki zależne. Organizację non-profit działającą w obszarze promocji kultury i sztuki. 

8 dzielnica

Muzeum Jacquemart-Andre

Zbiory włoskiej sztuki renesansowej w pięknym XIX -wiecznym pałacu nieopodal Pól Elizejskich. Kolekcja, którą pozostawiło po sobie małżeństwo Edouard Andre i Nelie Jacqemart.

6 dzielnica

Muzeum Eugenie Delacroix

Małe muzeum, a tak naprawdę były dom malarza Eugene Delacroix. Kilka pokoi wraz z pamiątkami i obrazami artysty. Przy domu, mały, zaciszny ogród.

3 dzielnica

Muzeum Picasso

Grafiki, obrazy, rzeźby, kolaże i instalacje pochodzące ze wszystkich okresów działalności artystycznej Pabla Picassa na pięciu piętrach odrestaurowanego XVII-wiecznego pałacu Hotel Sale.

7 dzielnica

Muzeum Rodin

XVIII wieczny pałac będący niegdyś pracownią artysty — rzeźbiarza. Rodin przekazał to miejsce wraz ze swoim dorobkiem i kolekcją Państwu. Pałac — muzeum otoczony jest pięknym ogrodem, w którym podczas spaceru również możemy podziwiać dzieła rzeźbiarza.

7 dzielnica

Muzeum Orangerie

Kolejny punkt dla miłośników impresjonizmu, a zwłaszcza Claude’a Moneta. Słynne nenufary w pięknie wyeksponowanych salach oświetlonych naturalnym, dziennym światłem przebijającym się przez sklepienie — tak jak sobie tego zażyczył malarz. Poza tym na niższym piętrze wspaniała kolekcja XIX wiecznego malarstwa.

Muzeum Luxemburg

Wystawy czasowe

Muzeum mieszczące się tuż obok Ogrodu Luxemburskiego i budynku Senatu. Oferuje bardzo interesujące wystawy czasowe.

Dom i muzeum, które malarz zaprojektował i zorganizował jeszcze za swojego życia. Kolekcja liczy prawie 6 tys. i obrazów artysty.

Więcej informacji w artykule: Gustave Moreau — dom artysty

Strona internetowa muzeum: www.musee-moreau.fr

Muzeum / Dom Gustave Moreau

Buduary pałacu z końca XVI wieku zamienione na sale muzealne.  Kolekcja XVIII wiecznych dzieł sztuki przekazana przez przedsiębircę Ernesta Cognacq. Gratka dla miłośników rokoko. Na ścianch znajdziemy obrazy J. Fragonarda czy Francisa Bouchera. Poza tym sprzeety z epoki II cezarstwa, zegary, porcelana.  Więcejinformacji o muzeum w artykule: Muzem Cognaq-Jay

Strona internetowa muzeum: http://www.museecognacqjay.paris.fr/

Muzeum Cognacq-Jay

Musee da la Vie Romantique umiejscowione jest w zacisznym miejscu między kamienicami, w miłym zakątku z ogrodem. Miejsce dedykowane jest sztuce i literaturze pierwszej połowy XIX wieku. Znajdziemy tu obrazy Ary Schaffera, do którego niegdyś należało to miejsce — gościł w nim wiele przedstawicieli romantyzmu. Mnóstwo pamiątek po George Sand !  Zwiedzanie bezpłatne. Więcej informacji o muzeum w muzeum w artykule: Musee de la Vie romantique – czyli Muzeum Romantyzmu w Paryżu

Strona internetowa muzeum: http://museevieromantique.paris.fr/fr

Muzeum Życia Romantycznego