Święta tuż, tuż za rogiem. Jeśli chcielibyście komuś bliskiemu – a może sobie!  – sprawidzć paryski, arystyczny prezent to powoli zbliża się ostatnia chwila, aby zdążyć na czas z prezentem.

Oto 3 propozycje na 2021:

 

1. Kalendarz

Kalendarz autorstwa Alicji, licencjonowanej przewodniczki po Paryżu, która prez cały rok fotografuje Paryż i ze zdjęć komponuje z nich wspaniałe kalendarze to cudowny preznt aby zochować widoki Paryża na dłużej i delektować się nimi na codzień.

W tym roku kilka wersji kalendarza do wyboru, między innymi Montmartre, śladami Emily w Paryżu. Chciałam zwrócić uwage, że kalendarz oprócz swojej funkcji podstawowej, ma jeszcze taką zaletę, że po minionym roku możecie użyć zdjęć aby je oprawić i zrobić sobie piękne, klimatyczne obrazki!

Aby zakupić kolendarz skontaktujcie się z Alicją przez jedno z jej kont na social media. Czasu jest juz mało. Aby zdążyć otrzymać kalendarz na czas, trzeba sie zgłosić do Alicji do 15 grudnia!

https://www.instagram.com/from_warsaw_to_paris/

https://www.facebook.com/warszawapodrozemaleiduze

2. Muzyka

Płyta CD Lucy & Tom „Édith Piaf Et Ses Amis” z osobistą dedykacją i autografami Lucy & Tom’a to wyjatkowy i oryginalny prezent dla miłośników francuskiej piosenki!

Édith Piaf Et Ses Amis to płyta nagrana przy użyciu jedynie głosu żeńskiego i gitary elektrycznej. Album zawiera 13 interpretacji piosenek oryginalnie wykonywanych przez Édith Piaf (Milord, Padam Padam, La Vie En Rose, La Foule i innych) i jej śpiewających przyjaciół: Charlesa Aznavoura, Marleny Dietrich, Yvesa Montanda i innych, oraz 2 improwizowane utwory inspirowane monologiem “Le Bel Indifférent” Jeana Cocteau oraz piosenką “Bravo Pour Le Clown” Henriego Conteta.

Do nagrań użyto oryginalnego, francuskiego mikrofonu z lat 40-tych XX w. – Melodium Melodynamic 75A, takiego właśnie, do którego przed laty śpiewała Édith Piaf. Wewnątrz albumu, oprócz krążka, znajdują się 22 fotografie z Paryża autorstwa Lucy. Link do Allegro: „Édith Piaf Et Ses Amis”

3. Gra

A może gra? Tym razem nie komputerowa, ani nie w telefonie, tylko taki z planszą i kartami, aby można było spędzić razem czas na uliczkach artystycznego Montmartre. To może być odmiana!

Na początku XX wieku podczas budowy wzbudzającej kontrowersje bazyliki Sacré-Cœur, dużo skromniejszy budynek – Le Bateau-Lavoir stanie się niemym świadkiem narodzin niezwykłych talentów. W grze „Montmartre” wcielisz się w rolę jednego z artystów, którzy będą szukali sławy i inspiracji na tym najbardziej malowniczym wzgórzu Paryża.

Zdjęcie i tekst ze strony producenta gry.

Pod linkiem na allegro – szczegółowy opis gry:

close

Pasjonuje Cię SZTUKA, MODA, PARYŻ?
Koniecznie zamów NEWSLETTER !
Otrzymasz informacje o nowych, ciekawych artykułach!

We don’t spam! Read our privacypolityka for more info.