Babcia i dziadek to bez wątpienia jedne z ważniejszych osób w naszym życiu. Często kojarzymy je z wakacyjnymi wyjazdami, pysznymi domowymi smakołykami i radami zapamiętanymi przez długie lata. Gdy dorastamy zwykle chcemy się odwdzięczyć za te wszystkie wspaniałe chwile i dać babci oraz dziadkowi prezent. Warto pamiętać, że nic nie będzie dla nich tak wyjątkowe jak możliwość spędzenia z nami czasu. W tej sytuacji doskonałą propozycją na wspólne wyjście może okazać się teatr.

W zależności od upodobań

Ilość sztuk do wyboru jest bardzo duża. Czasami ciężko jest podjąć decyzję o tym na co się zdecydować. Ważny jest oczywiście data przedstawienia, dostosowana zarówno do naszego terminarza jak i potrzeb babci i dziadka. Równie istotną kwestą jest sam gatunek sztuki. Jeśli nasi dziadkowie są fanami komedii, warto zajrzeć na stronę https://teatrkomedia.pl/. Znajdziemy tam mnóstwo świetnych sztuk z doskonałą obsadą aktorską. Zaraz po wakacjach na afiszu pojawi się znany europejski spektakl „Powiedzmy miłość”. Kolejną sztuką wartą uwagi jest „Zaręczony pogrąŻony”, gdzie poznamy historię niezbyt wiernego mężczyzny i tego jak mściwe potrafią być zranione kobiety. Obie te sztuki po części skłaniają do refleksji, ale także potrafią rozśmieszyć.

Komedie w teatrze to doskonały pomysł na spędzenie luźniejszego wieczoru. Po spektaklu możemy wybrać się z babcią i dziadkiem na wspólną kolację i porozmawiać o wrażeniach po obejrzeniu przedstawienia.

Długi, czy krótki?

Kolejnym kryterium jakie powinniśmy wziąć pod uwagę to czas spektaklu. Pamiętajmy, że niektóre osoby starsze będą miały problem z oglądaniem sztuki trwającej ponad półtorej godziny (nawet jeśli weźmiemy pod uwagę antrakt). Najlepiej ustalić z babcią i dziadkiem ich preferencje i wspólnie wybrać odpowiednie przedstawienie. Takie zaangażowanie ich w wybór też na pewno zacieśni nasze więzi.

Spektakl teatralny to dobry pomysł na spędzenie czasu z babcią i dziadkiem. Warto zapraszać ich do teatru regularnie, za każdym razem wybierając nieco inny rodzaj sztuki.

Artykuł partnera

close

Pasjonuje Cię SZTUKA, MODA, PARYŻ?
Koniecznie zamów NEWSLETTER !
Otrzymasz informacje o nowych, ciekawych artykułach!

We don’t spam! Read our privacypolityka for more info.