Paryż, miasto miłości, sztuki i kultury, jest jednym z najbardziej ikonicznych kierunków podróży na świecie. Chociaż dwa dni to krótki czas, aby w pełni poznać to magiczne miejsce, z odpowiednim planem można skoncentrować się na najważniejszych atrakcjach i przeżyć niezapomniane chwile. Oto przepis, jak najlepiej zwiedzić Paryż w 2 dni i jakich atrakcji nie przegapić.

Paryż w 3 dni. Czy to realne?

Jeśli nie planujesz w tym czasie zwiedzić każdej atrakcji stolicy Francji, jak najbardziej jest to możliwe. 3-dniowy wypad, to doskonała okazja, aby sprawdzić, czy Paryż Cię zachwyci i czy będziesz chcieć tu wrócić. Jeśli nie chcesz brać na tę okazję urlopu, taki krótki wypad to doskonały pomysł na wykorzystanie weekendu lub zagospodarowanie paru dni wolnych np. podczas długiego weekendu czy dłuższego urlopu. 

Zwiedzanie Paryża w 3 dni. Dlaczego warto?

Krótki wyjazd ma wiele zalet. Możesz zobaczyć najważniejsze atrakcje Paryża, a jednocześnie nie obciążać nadmiernie swojego budżetu. Taki krótki wypad to świetna okazja, by skorzystać z tanich biletów na loty z bagażem podręcznym. Wybierając hotel, również możesz zaoszczędzić. Miasto jest świetnie skomunikowane, więc dobrze jest wybrać hotel w stylu bed & breakfast na obrzeżach miasta, ale blisko stacji metra. Nie będziesz przecież wracać podczas zwiedzania na posiłki do hotelu, więc śniadania będą wystarczające. Dzięki temu zaoszczędzony budżet możesz poświęcić na degustowanie francuskich przysmaków podczas zwiedzania. 

Postaw na poruszanie się po Paryżu komunikacją miejską. Metro i autobusy są dobrze skomunikowane i pozwalają na szybkie przemieszczanie się po mieście. Bilet jednorazowy na komunikację miejską, ważny na wszystkie środki transportu w strefie 1-2, kosztuje około 1,90-2,40 euro. Jest to wygodna i ekonomiczna opcja dla podróżujących, którzy chcą odwiedzić różne atrakcje w krótkim czasie. Możesz też kupić bilet całodzienny, który pozwoli Ci swobodnie korzystać z metra i autobusów przez 24 godziny do zakupu.

Paryż w 3 dni – jak zorganizować wycieczkę?

Organizacja wyjazdu to wymagające przedsięwzięcie. To, co musisz wziąć pod uwagę, to na pewno loty, transfery lotniskowe, noclegi i plan zwiedzania oraz budżet. Cała reszta po drodze zazwyczaj układa się sama. Podobnie jest z planem zwiedzania – wyznacz sobie punkty, które musisz zobaczyć, chcesz zobaczyć i te, które możesz zobaczyć, jeśli ewentualnie będą blisko lub starczy czasu. Mierz też siły na zamiary. W 3 dni nie zwiedzisz całego Paryża, ale możesz z powodzeniem zobaczyć te najważniejsze miejsca na mapie stolicy Francji. Taka organizacja na własną rękę – szukanie lotów, noclegów, transferów, planowanie atrakcji i posiłków jest dla wielu osób zniechęcające. Na szczęście biura podróży, idąc z duchem czasu, pomagają uniknąć części czynności z tej listy. Doskonałym pomysłem jest skorzystanie z formuły SMART od biura podróży ITAKA, w ramach której masz pakiet: lot, hotel ze śniadaniami, transfery lotniskowe i ubezpieczenie. Dzięki temu cały swój czas możesz przeznaczyć na dokładne zaplanowanie zwiedzania. Hotele w ofercie zlokalizowane są w takich miejscach, aby swoboda eksplorowania miasta była jak największa. Taka opcja jest idealna dla tych, którzy na miejscu chcą zwiedzać na własnych zasadach, ale mają mało czasu na organizację całej podróży. To opcja dla Ciebie? Sprawdź hotele i loty do Paryża w ITACE

 

Jak zwiedzić Paryż w 3 dni? Atrakcje, których nie możesz przegapić

Podczas wizyty w Paryżu, nie możesz przegapić symbolu miasta, czyli wieży Eiffla. To jedna z najbardziej rozpoznawalnych budowli na świecie, a wejście na nią to obowiązkowy punkt na liście. Możesz z niej podziwiać zapierające dech widoki na panoramę miasta. Warto też udać się na spacer nad Sekwanę, aby podziwiać słynne mosty i piękne budynki z perspektywy rzeki.

Jednym z najważniejszych miejsc na mapie Paryża jest Luwr, jedno z największych i najważniejszych muzeów sztuki na świecie. Zbiory muzeum zawierają dzieła sztuki od starożytności po współczesność, ale ich zobaczenie wymaga czasu, dlatego warto wybrać najważniejsze galerie i eksponaty, aby zaoszczędzić nieco czasu na inne atrakcje.

Kolejnym punktem programu powinien być spacer po dzielnicy Montmartre, gdzie można poczuć prawdziwą atmosferę artystycznego Paryża. To tu znajduje się słynna bazylika Sacré-Cœur – biała bazylika położonym w najwyższym punkcie miasta, gwarantuje wspaniałe widoki na paryskie ulice i zabudowania.

Odkrywanie Paryża w ciągu dwóch dni może być intensywne, ale jest możliwe. Poznaj jego najważniejsze atrakcje i doświadcz niepowtarzalnego uroku tego miasta. Zaplanuj wizytę w Paryżu i maksymalnie wykorzystaj podróż do stolicy mody i miasta miłości. To miejsce, które nigdy nie przestaje zachwycać swoimi pięknem, niezależnie od tego, ile dni tu spędzisz.

Artykuł partnera

Pasjonują Cię: SZTUKA, ARTYŚCI, PARYŻ?
Koniecznie zamów NEWSLETTER !
Otrzymasz informacje o nowych, ciekawych artykułach!
?

We don’t spam! Read our privacypolityka for more info.