„La Petite Veste Noire” – album

Niedawno wpadł mi w ręce wyjątkowy album, będący efektem pracy Carine Roitfeld i Karla Lagerfelda.  A mam na myśli wydanie z 2012 roku pod tytułem „Mała czarna marynarka („La Petite Veste Noire”.)

Książka zawiera 109 zdjęć, do których pozowały znane osobistości takie jak: Uma Thurman, Sophie Coppola, Yoko Ono, Katherine Dunst, Tilda Swinton, Claudia Shiffer i wiele innych. Każda osoba to inna kreacja, ale wszystkie łączy jedno: ta sama czarna marynarka. Oglądając kolejne strony albumu możemy dać się zaskoczyć jak bardzo uniwersalny jest żakiet zaprojektowany niegdyś przez Coco Chanel. Sprawdza się w eleganckim zestawieniu a także do jeansów. Okazuje się, że nawet Maria Antonina prezentowałaby się w nim genialnie. Kreatywność twórców jest niesamowita. Co więcej nawet mężczyźni świetnie wyglądają w takim okryciu.

Do wpisu załączam kilka zdjęć oraz film związany z przedsięwzięciem.

  • A gdzie trafiłaś na ten album? Muszę wpisać na listę życzeń 😉

    • Miałam okazję oglądać podczas wizyty u mojej chrzestnej, która jest wielką fanką Coco Chanel, a co więcej może sobie pozwolić na to aby ubierać się w jej salonach. Podejrzewam, że otrzymała jako klientka. Na ebayu widziałam wystawione albumy, ale niestety powyżej 200 PLN…;-(