Na rynku pojawia się coraz więcej ciekawych pozycji dotykających tematyki Paryża, mody czy sztuki. Są to zarówno powieści jak i literatura faktu. Staram się wszystkie wyłapać, pochwycić w swoje ręce i czym prędzej się z Wami podzielić. Uwieżcie jednak, że przestudiowanie wszytkiego graniczy z cudem. Nie wspoinając o nadrabianiu zaległości!

Zbliżają się Święta, chciałambym więc podzielić się z Wami opinią, które pozycje wydane w 2019 wg mnie zasługują na szczególną uwagę  i mogą stanowić wyjątkowy prezent gwiazdkowy. Jestem wyczulona na pięknie wydane książki, do tego uważam, że to świetny moment aby je wyróżnić.

Poniżej krótki świąteczny ranking. O każdym wydaniu już pisałam, więc klikając na odnośnik podlinkowany pod tytułem przeniesiecie się do wpisu ze szczegółowym opisem.

1. „Antoine de Paris. Polski Geniusz światowego fryzjerstwa” – wydawnictwo Rebis. Drugie wydanie biografii mistrza Antoniego Cierplikowskiego autorstwa Marty Orzeszyny. Nieprzeciętna osobowość, która u progu XX wieku była na ustach całego Paryża i świata. 

2. „Śladami Tamary Łempickiej” biografia Tamary Łempickiej. To również wydawnictwo Rebis. Nietypowa, dość osobista. Kobiety o kobiecie.  Nie tylko dla miłośników sztuki ale również dla nieżaleznych kobiet, a także wszystkich których ciekawią nieszablonowe postacie.

2. Albumy prezentujące kolekcje paryskich muzeów Muzeów d’Orsay oraz Luwru  wydawnictwa Koenemann. Piękne wydania, w wyjątkowo przystępnych cenach. Prezent dla miłośników sztuki, a także wszytkich, którzy planują podróż do Paryża i odwiedziny muzeuów.

4. „Modigliani, książe bohemy” – wydawnictwo Scream Comics. Obrazkowa opowieść o ostatnich latach życia Modiglianiego.

5. „Tamara Łempicka” komiks wydawnictwa Marginesy, który pojawił się na rynku pod koniec 2019 roku. To druga pozycja dotycząca Tamary, którą polecam. Tamara jest ostatnio na topie. Jej obrazy osiągają zawrote sumy na aukcjach. Ilustrowany fragment życia artystki z czasów gdy rosła jej popularność w paryskich kręgach bohemy i arystokracji.

close

Pasjonuje Cię SZTUKA, MODA, PARYŻ?
Koniecznie zamów NEWSLETTER !
Otrzymasz informacje o nowych, ciekawych artykułach!

We don’t spam! Read our privacypolityka for more info.