„Mademoiselle Oiseau i listy z przeszłości” to kontynuacja magicznej opowieści „Historia Mademoiselle Oiseau”, o której pisałam w sierpniu.

Ci, którzy mieli do czynienia z częścią piwrwszą wiedzą czego mogą się spodzewać. Uczta dla oczu i ducha.

Analogicznie jak w pierwsza książka, jest to wydanie w płóciennej, twardej oprawie. Piękne ilustracje autorstwa Lovisy Burtitt,  wykonane jak poprzednio  z artystycznym rozmachem, momentami z pogranicza grafiki modowej – nadają całości wyjątkową oprawę.

Sam akcja tym razem zdaje się być bardziej wartka. Izabella wraz ze swoją nową przyjaciółką Ines oraz kotką o dystyngowanym imieniu: Senorita Czaczacza, podczas nieobecności Madamoiselle Oiseau, postanawiają odkryć jej skrywane sekrety przeszłości. Tajemnicze wydarzenia, pozornie przypadkowe sytuacje i niejednoznaczne sygnały pozwalają bohaterkom porwać się historii i wyruszyć na badanie nieznanego. My oczywiście dajemy się wciągnąć w opowieść wraz z nimi, a każda strona odsłania przed nami kolejną, bajkową ilustrację i pozwala wtopić się czarodziejski i niecodzienny świat.

Akcja w tej części toczy się już nie tylko w Paryżu, choć oczywiście to tamtejsze kamienice są ważnym punktem w opowiadaniu. Natomiast już na początku tej części dowiadujemy się, że tytułowa bohaterka wyruszyła w podróż do Wenecji. Poza tym wraz z dziewczynkami, w poszukiwaniu rozwiązania zagadek przeszłości – zwiedzamy też podparyskie posiadłości.

Bardzo polecam. W zimowy, ciemny wieczór tchnie kolory do naszego życia. Wierzę, że pozycja ta przypadnie do gustu zarówno młodszym czytelnikom, jak i starszym. A dla tych, którzy już w poszukiwaniu prezentów – może to być wyjątkowy, wspólny podarek dla matki i córki.

Dla zdygitalizowanych, tym razem dostępna również wersja elektroniczna.

Newsletter

Dołącz do grona subskrybentów!

Dziękuję za Twoje zainteresowanie! Otrzymałeś właśnie maila z prośbą o potwierdzenie subskrypcji !